0

Regulamin sprzedaży na eBay

Ebay to amerykańskie przedsiębiorstwo i gigant e-commerce, prowadzący serwis aukcyjny, gdzie miliony sprzedawców i kupujących na całym świecie każdego dnia dokonują transakcji w różnych branżach. Obecnie ebay działa w 37 krajach, w tym w Polsce, chociaż w mniejszej skali. Same liczby na ebay wskazują na skalę biznesu globalnie (około miliarda ofert wystawionych czy około 170 milionów aktywnych kupujących w skali globalnej). Dlatego sprzedaż na ebay to bardzo dobry kierunek dla polskich przedsiębiorców pod kątem ekspansji i sprzedaży w Europie, w szczególności w ebay.de czy ebay.co.uk. Przyczyni się to na pewno do wzrostu sprzedaży w Waszej firmie w niepewnych dla wszystkich czasach. Z perspektywy prawnej najważniejszy jest regulamin sprzedaży na ebay oraz inne wymagane dokumenty, które zabezpieczą prawnie Wasze funkcjonowanie w platformie w relacjach z kupującymi i ochronią Was przez potencjalną blokadą konta i uniemożliwieniem sprzedaży.

Sprzedaż na eBay -Rejestracja i regulamin sprzedaży na ebay

Dla polskich sprzedawców, którzy zamierzają sprzedawać na platformie eBay pewnym ułatwieniem będzie podobieństwo do allegro. Rejestracja na platformie eBay jest stosunkowo prosta na tle np. Amazona, który wymaga przedłożenia dodatkowych dokumentów. W odniesieniu do sprzedaży na eBay kluczowe jest skonfigurowanie płatności PayPal ze swoim kontem bankowym. PayPal został zakupiony przez eBay w 2002 i od tego momentu stał się podstawową formą płatności w platformie eBay. Aktualnie Paypal ma pozostać akceptowaną formą płatności w serwisie, a głównym dostawcą płatności ma być Adyen.

Sprzedaż na eBay wiąże się z pewnymi obowiązkami po stronie sprzedawcy m.in. właściwą treścią ofert, ich właściwym tłumaczeniem, optymalizacją treści aukcji, stosownymi informacjami o sprzedawcy oraz warunkami sprzedaży na ebay (regulamin aukcji na ebay). Każdy sprzedawca musi uprzednio zaakceptować przy rejestracji ogólne warunki platformy ebay (np.ebay.de), jak również następnie przygotować dokumenty prawne, które będą zgodne z ogólnymi warunkami platformy oraz właściwymi przepisami prawnymi w danym kraju.(np. prawem niemieckim w ebay.de). Do najważniejszych dokumentów należy regulamin sprzedaży na ebay, polityka zwrotów czy polityka prywatności.

Regulamin sprzedaży na ebay.de (Rynek niemiecki)

Zorganizowanie sprzedaży w serwisie ebay.de wiąże się z całą operacją. Założenie konta, wystawienie produktów oraz zorganizowanie wysyłki i obsługi klienta to czynności, które wymagają czasu i pieniędzy. Rynek niemiecki jest jednym z najbardziej surowych rynków e-commerce w Europie i sprzedawcy są zobligowani do spełnienia wielu wymogów prawnych dotyczących sprzedaży na odległość, składania zamówień, odstąpienia od umowy, ogólnych warunków handlowych. Jeżeli sprzedawcy nie spełnią tych wymogów są narażeni na otrzymanie upomnienia (Abmahnung), co w dalszej konsekwencji doprowadzić może do kar finansowych.

Od strony prawnej przed rozpoczęciem sprzedaży najważniejsze jest stworzenie regulaminu aukcji ebay zgodnego z eBay-AGB platformy oraz prawem niemieckim. Na rynek niemiecki należy przygotować profesjonalny regulamin sprzedaży na ebay i politykę zwrotów oraz politykę prywatności według prawa niemieckiego. W zakresie eBay.de mówimy tu przede wszystkim o profesjonalnym regulaminie AGB (Allgemeine Geschäftsbedingungen), Polityce zwrotów ( Widerrufsbelehrung) oraz Polityce prywatności (Datenschutzerklarung).Jest to niezbędne, aby spełniać wymogi panujące w serwisie oraz wypełniać prawo niemieckie, jako właściwe pod kątem niemieckich konsumentów.

Kiedy spełnicie te wszystkie powyższe wymagania możecie dokonywać pierwszych transakcji, a następnie pomyśleć o statusie Najlepszego Sprzedawcy, a na końcu elitarnym klubie sprzedawców na eBay.de -eBay Plus.

Co powinien zawierać regulamin sprzedaży na ebay ?

W zależności gdzie się rejestrujesz musisz spełnić określone wymogi prawne w dokumentach, które udostępniasz klientom. W przypadku rygorystycznego rynku DE regulamin sprzedaży na ebay musi mieć określoną formę i zawierać niezbędne i wymagane prawem postanowienia. Oprócz obowiązków informacyjnych o Sprzedawcy (umieszcza się to głównie w Impressum) w samym regulaminie należy opisać następujące kwestie : procedurę zawarcia umowy, kwestie dostawy, płatności(różne opcje), odpowiedzialność prawną, gwarancje etc. Kwestie zwrotów przenosi się najczęściej do osobnej Polityki zwrotów, w której opisana cała procedura wraz z formularzem odstąpienia od umowy. Wszystkie dokumenty muszą być przygotowane według prawa niemieckiego i muszą być zgodne z ogólnym regulaminem platformy eBay.

Prawnicy serwisu eprawohub.pl przygotują dla Ciebie profesjonalny regulamin sprzedaży na ebay oraz inne dokumenty na różne rynki zagraniczne, w tym przede wszystkim na prężny rynek niemiecki i platformę ebay.de.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wyślij do wyceny

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą