0

Regulamin sprzedaży na eBay

Ebay to amerykańskie przedsiębiorstwo i gigant e-commerce, prowadzący serwis aukcyjny, gdzie miliony sprzedawców i kupujących na całym świecie każdego dnia dokonują transakcji. Same liczby na ebay wskazują na skalę biznesu globalnie (około miliarda ofert wystawionych czy około 170 milionów aktywnych kupujących w skali globalnej). Dlatego sprzedaż na ebay to bardzo ciekawy i opłacalny kierunek dla polskich przedsiębiorców pod kątem sprzedaży w Europie, w szczególności ebay.de czy ebay.co.uk. Z perspektywy prawnej jednak ważne są warunki sprzedaży na ebay czy inaczej nazywając regulamin sprzedaży na ebay. Oprócz ogólnych warunków platformy ebay, do których każdy musi się dostosować i zaakceptować przy rejestracji, niezwykle ważne, w szczególności na rynku niemieckim ebay.de, jest stworzenie regulaminu aukcji eBay przez każdego sprzedawcę. W zakresie eBay.de mówimy tu przede wszystkim o profesjonalnym regulaminie AGB (Allgemeine Geschäftsbedingungen) i Polityce prywatności (Datenschutzerklarung).

Prawnicy naszego serwisu eprawohub.pl służą pomocą w przygotowaniu profesjonalnych regulaminów w zakresie sprzedaży na ebay na różne rynki, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego i serwisu ebay.de.

Sprzedaż na eBay

Dla polskich sprzedawców, którzy zamierzają sprzedawać na platformie eBay pewnym ułatwieniem będzie podobieństwo do allegro. Rejestracja na platformie eBay jest stosunkowo prosta na tle np. Amazona, który wymaga przedłożenia dodatkowych dokumentów. W odniesieniu do sprzedaży na eBay kluczowe jest skonfigurowanie płatności PayPal ze swoim kontem bankowym. PayPal został zakupiony przez eBay w 2002 i od tego momentu jest podstawową formą płatności w platformie eBay. Dla wszystkich użytkowników możliwość płatności przez PayPal jest dużym ułatwieniem. Sprzedaż na eBay wiąże się z pewnymi obowiązkami po stronie sprzedawcy m.in. właściwą treścią ofert, ich właściwym tłumaczeniem, optymalizacją treści aukcji, stosownymi informacjami o sprzedawcy oraz warunkami sprzedaży na ebay. Od strony prawnej kluczowy jest właśnie regulamin sprzedaży na ebay, który musi być profesjonalny, aby nie narazić się na kary finansowe, w szczególności na rynku niemieckim (ebay.de).

Regulamin sprzedaży na ebay (rynek niemiecki ebay.de)

Zorganizowanie sprzedaży w serwisie ebay.de wiąże się z całą operacją. Założenie konta, wystawienie produktów oraz zorganizowanie wysyłki i obsługi klienta to wymagające czasu i pieniędzy niezbędne czynności. Przed rozpoczęciem sprzedaży niezbędne jest stworzenie regulaminu aukcji eBay zgodnego z eBay-AGB platformy i prawem niemieckim. Na rynek niemiecki należy przygotować profesjonalny regulamin sprzedaży na ebay i politykę prywatności według prawa niemieckiego. Jest to niezbędne, aby spełniać wymogi panujące w serwisie oraz wypełniać prawo niemieckie. W innym wypadku można narazić się na konsekwencję i problemy wynikające z tzw. Abmahnung (upomnienia), a tym samym kar finansowych.

Kiedy spełnicie te wymagania możecie dokonywać pierwszych transakcji, a następnie pomyśleć o statusie Najlepszego Sprzedawcy, a na końcu elitarnym klubie sprzedawców na eBay.de -eBay Plus.

Prawnicy serwisu eprawohub.pl przygotują dla Ciebie profesjonalny regulamin sprzedaży na ebay oraz inne dokumenty.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą