0

Regulamin serwisu internetowego po angielsku

Otwierając się na zagraniczny e-commerce w postaci przygotowania serwisu internetowego czy platformy marketplace po angielsku, w szczególności na rynku UE lub w UK, musimy mieć świadomość konieczności przygotowania profesjonalnego wdrożenia całego projektu. Nie dotyczy to tylko spraw informatyczno -programistycznych, wyboru właściwej domeny pod określony rynek czy spraw marketingowych, ale przede wszystkim kwestie profesjonalnej dokumentacji prawnej, bez której najlepszy serwis/platforma czy portal nie mają prawa do sukcesu. Regulamin serwisu internetowego po angielsku to dokument, który możemy odnosić zarówno do wdrożenia stricte zagranicznego według prawa obcego np. serwisu w UK według prawa brytyjskiego lub też w danym kraju europejskim według tego prawa (np. niemieckiego czy francuskiego), ale w języku angielskim, jak również z perspektywy polskiego usługodawcy w RP, który zakłada serwis po angielsku. Ważny w tym wszystkim jest docelowy rynek  odbiorców konsumentów, którzy będą usługobiorcami serwisu internetowego.  Co do rynku europejskiego musisz wiedzieć,  że  kiedy serwis w języku angielskim zaczyna działać stricte  na obcy rynek danego kraju, to należy przygotowywać profesjonalny regulamin serwisu internetowego po angielsku według prawa obcego w danym kraju . Jeżeli jednak jesteś przedsiębiorcą w Polsce i otwierasz serwis internetowy z ogólnym zasięgiem europejskim, ale bez określenia konkretnego rynku-kraju, to dokumenty można przygotowywać po angielsku według prawa polskiego (według miejsca siedziby Usługodawcy), ale z uwzględnieniem profesjonalnych europejskich klauzul prawnych, które Was zabezpieczą. To są niuanse prawne, które mogą być trudne do zrozumienia, dlatego warto powierzyć sprawy profesjonalistom.

Co powinien zawierać regulamin serwisu internetowego po angielsku ?

 1. Bez względu na to czy otwierasz platformę marketplace czy zwykły serwis internetowy lub portal w pierwszej kolejności należy określić z perspektywy jakiego kraju będziesz świadczył usługi droga elektroniczną i kto ma być docelowo odbiorcą Twojego serwisu. Po tym określeniu będziemy wiedzieć według jakiego prawa regulamin ma być przygotowywany.

 2. Regulamin serwisu internetowego po angielsku musi wskazywać dokładne dane Usługodawcy oraz dane firmy czy kontaktu.

 3. Regulamin musi standardowo zawierać rodzaje świadczonych usług drogą elektroniczną oraz warunki zawierania i rozwiązywania umów.

 4. Ponadto należy również zawsze uregulować kwestie konsumenckie oraz reklamacyjne.

 5. Inną kwestią jest również uregulowanie obszaru praw autorskich i zasad funkcjonowania w ramach serwisu, z ewentualnymi sankcjami.

 6. Ważne jest również wskazanie odpowiedzialności Usługodawcy serwisu i jej wyłączenie w granicach prawa.

Jeżeli otwierasz serwis w Polsce, w UE czy w UK, bez względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej zespół prawny eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin serwisu internetowego po angielsku, stosownie do specyfikacji i właściwego rynku odbiorców.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą