0

Regulamin sklepu internetowego w USA

Założenie sklepu internetowego w USA jest bardzo obiecującym krokiem w ekspansji e-commerce dla polskich firm, ponieważ USA to wciąż największa gospodarka na świecie (pomimo rosnącej siły Chin) i największy rynek dla konsumentów (plus minus 2 x większy niż rynek UE). W zakresie prawnym najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego w USA, aby wszystko było zabezpieczone w tym zakresie. Zakładając sklep internetowy w USA, należy zrozumieć jednak specyfikę tego rynku i jego wymagania. Kwestię właściwego tłumaczenia strony sklepu, szybkości działania strony (serwer amerykański), preferencje płatności odgrywają ważną rolę. W zakresie prawnego wdrożenia regulamin sklepu internetowego w USA musi być przygotowany wedle prawa amerykańskiego (prawa określonego stanu USA, w których jest założona firma) oraz regulacji federalnych. Regulacje w USA różnią się od tych europejskich. Można skonstatować, iż UE ma bardziej dopracowane procedury w zakresie ochrony prawnej konsumenckiej czy ochrony danych osobowych. Jednakże sam regulamin sklepu internetowego na tamten rynek musi spełniać swoje kryteria i one się różnią w odniesieniu do różnych stanów USA.(np. Kalifornia jest bardzo wymagającym stanem USA.) Dlatego należy penetrować prawodawstwo danego stanu USA, wraz z uwzględnieniem federalnego. Istotne są choćby takie kwestie jak łatwe udostępnienie regulaminu czyli umowy(np. w widocznym miejscu), jego czytelność i zrozumienie dla konsumenta oraz jak wyglądała cała procedura zawarcia umowy sprzedaży. Reasumując jest to jednak kompletnie inny rynek niż europejski czy UK.

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO W USA – WAŻNE ASPEKTY ?

Przede wszystkim regulamin musi być zgodny z prawem danego stanu USA i prawem federalnym,

 1. Regulamin sklepu internetowego w USA musi być łatwo udostępniony konsumentowi, w widocznym miejscu na stronie i przed transakcją.

 • Regulamin musi wskazywać jak dochodzi do zawarcia umowy sprzedaży.
 • Regulamin sklepu internetowego  powinien również wskazywać formy dostawy, płatności, zwroty, chociaż często na tamtym rynku jest to wyodrębniane do osobnych dokumentów (Payment, Delivery/Shipping, Returns Policy).
 • Kwestie konsumenckie oraz ochrony danych również powinny być uregulowane w regulaminie czy innych dokumentach, ale należy od razu wspomnieć, iż te wymogi są relatywnie mniej rygorystyczne niż na rynku UE.

Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego po angielsku, bez względu na rynek UK, USA czy UE. Przygotowujemy również inną dokumentację w języku obcym. Wszystkie dokumenty opracowywane są we współpracy z radcami prawnymi oraz adwokatami oraz prawnikami zagranicznymi. Ich przygotowanie wymaga bowiem nie tylko znajomości fachowej terminologii, ale też przepisów prawa obowiązującego w poszczególnych krajach.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  Dlaczego właśnie my?

  Prawo jest dla każdego i każdy ma prawo do sprawiedliwości
  • Szybko i Wygodnie - Bez wychodzenia z domu otrzymujesz dokładnie to czego potrzebujesz.
  • Tanio - Stać Cię na nas. Jesteśmy platformą prawną na każdą kieszeń.
  • Nowocześnie - Najlepsze oprogramowanie dostępne na każdym urządzeniu.
  • Bezpiecznie - Pełne zachowanie poufności. Twoje dane są szyfrowane.
  • Powszechnie dostępne - Prawnicy w całej Polsce. Prostota i zrozumiały język.
  TYSIĄCE

  zweryfikowanycth dokumentów i porad prawnych

  99
  %

  klientów nas poleca

  24

  godziny na dobę

  77357

  wypitych kaw rocznie

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą