Regulaminy dla e-commerce

Choć prowadzenie działalności w internecie to ogromne udogodnienie dla przedsiębiorców, nie można zapominać o ciążących na nich obowiązkach. Ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną obliguje do sporządzenia oraz udostępnienia użytkownikom regulaminu – przed skorzystaniem z usług. Tego typu dokumentacja dla e-commerce pełni funkcję informacyjną oraz zabezpiecza interesy obu stron transakcji.

Jak wskazuje wspomniana wcześniej ustawa, regulamin strony internetowej jest obowiązkowy dla podmiotów świadczących usługi drogą elektroniczną. Inne podmioty działające w sieci nie mają takiego obowiązku, jednak warto zamieścić go w swojej witrynie – regulamin serwisu czy aplikacji pomaga uniknąć nieporozumień, a także pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy oraz zwiększa zaufanie użytkowników.

Od czego zacząć?

Wbrew pozorom, dokumentacje dla sklepów internetowych czy aplikacji nie są łatwe do sporządzenia i nie ma jednego, konkretnego wzoru.
Muszą one zawierać m.in. takie elementy jak:

• dane pozwalające na identyfikację firmy,
• rodzaj i zakres świadczonych usług,
• warunki świadczenia usług drogą elektroniczną,
• wytyczne RODO,
• tryb postępowania reklamacyjnego.

Należy pamiętać, że niedopuszczalne jest umieszczanie tzw. klauzul abuzywnych. Są to niedozwolone zapisy, które w sposób rażący naruszają interesy klienta. Ich umieszczenie w regulaminie e-sklepu może nieść za sobą poważne konsekwencje prawne, jak i finansowe.

By uniknąć problemów związanych z brakiem regulaminu strony internetowej bądź też jego nieprawidłowym skonstruowaniem, warto skorzystać z platformy eprawohub.pl – stworzymy dla Ciebie bezpieczny regulamin sklepu internetowego oraz każdej innej strony internetowej i aplikacji mobilnej, a także wzory umów, politykę prywatności, formularze odstąpienia i nie tylko. Dokumenty przygotowywane są przez radców prawnych oraz adwokatów.

W zależności od indywidualnego zapotrzebowania oferujemy pakiety o różnym zakresie usług oraz w różnych cenach.

Regulamin sklepu internetowego
Oferujemy przygotowanie regulaminu sklepu internetowego, który ureguluje procesy związane z dokonywanymi transakcjami. Jest to obowiązkowy zbiór norm i zasad dla firm świadczących usługi online. Wszelką dokumentację sporządzają współpracujący z nami adwokaci oraz radcowie prawni. Daje to pewność, że wszystkie zapisy będą zgodne z obowiązującymi aktami prawnymi.

Regulamin serwisu internetowego
Przejrzysty oraz rzetelnie sporządzony regulamin serwisu internetowego wpływa na wzrost zaufania do firmy, a także usprawnia jej funkcjonowanie. Zespół prawny eprawohub.pl oferuje przygotowanie dokumentacji regulujących zarówno kwestię świadczenia usług drogą elektroniczną, jak i korzystania z serwisu.

Regulamin sklepu internetowego po angielsku
W przypadku kierowania działalności na zagraniczne rynki, konieczne jest sporządzenie dokumentacji w języku obcym. Zespół prawny eprawohub.pl przygotuje regulamin sklepu internetowego po angielsku, a także po niemiecku, francusku i nie tylko. Sporządzimy również dokumentację dla innych serwisów i aplikacji.

Regulamin aplikacji mobilnej
Coraz więcej użytkowników korzysta z internetu za pomocą smartfonów i tabletów, co wymusiło na sklepach internetowych i innych serwisach tworzenie aplikacji mobilnych. Trzeba jednak pamiętać o sporządzeniu dla nich odrębnych regulaminów – zajmą się tym prawnicy współpracujący z platformą eprawohub.pl.

Dostępne dokumenty

Zapytaj prawnika

Masz inny problem?

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą