0

Regulamin sklepu internetowego na Słowacji

Zakładając sklep internetowy na Słowacji, musisz znać charakterystykę tamtego rynku e-commerce, a on jest niezwykle prężny w stosunku do liczby mieszkańców. Dostęp do internetu na Słowacji jest na poziomie 85 proc. obywateli (w Polsce niecałe 80%), a całkowita liczba klientów sklepów internetowych w zeszłym roku wyniosła prawie 4 miliona przy 5,45 miliona mieszkańców, co pokazuje duże zaangażowanie w zakupy online u naszych sąsiadów i stanowi ciekawy kierunek na ekspansję. Z perspektywy prawnej dla e-sklepu najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego na Słowacji. Sklep internetowy na Słowacji można założyć jako polski przedsiębiorca lub też przenosząc część działalności czy całość na terytorium Słowacji. W tym drugim przypadku występujecie już jako słowaccy przedsiębiorcy. Bez względu na opcję regulamin sklepu internetowego na Słowacji musi być dostosowany do prawa słowackiego, podobnie jak w Czechach do czeskiego. Regulamin sklepu internetowego po słowacku to nie tylko zwykłe tłumaczenie polskiego dokumentu na język słowacki, ale prawne dostosowanie do prawa słowackiego. Zatem samo tłumaczenie polskiego regulaminu spowoduje tylko w konsekwencji, iż będzie on niezgodny z regulacjami słowackimi, za co grożą sankcje, w tym finansowe. Jeżeli zakładasz sklep internetowy na Słowacji, regulamin musi być dostosowany do prawa słowackiego, ponieważ główny rynek odbiorców to kupujący konsumenci ze Słowacji. Zatem sprzedaż skierowana do nich musi mieć zabezpieczenie w postaci profesjonalnego wdrożenia prawnego według prawa słowackiego, z uwzględnieniem europejskiego.

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego na Słowacji ?

Przede wszystkim regulamin i inne dokumenty prawne muszą być przygotowane zgodnie z prawem słowackim.

  Regulamin sklepu internetowego po słowacku musi odnosić się do danych Sprzedawcy tj. Dane firmy, dane kontaktowe, adresy do zwrotów/reklamacji. Regulamin musi wskazywać cały procedurę zawierania umowy sprzedaży oraz usługi świadczone drogą elektroniczną, jak również kwestie stricte operacyjne formy dostawy, płatności etc. Ponadto regulamin sklepu internetowego na Słowacji  musi opisywać kompleksowo kwestie wynikające z prawa konsumenckiego tj. prawo odstąpienia, gwarancje ustawowe, odpowiedzialność, tryby reklamacyjne etc.Nasz zespół prawny przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego na Słowacji czy w Czechach. Nasze dokumenty prawne opracowywane są przez zawodowych prawników -radców prawnych we współpracy z prawnikami zagranicznymi.

Regulamin sklepu internetowego po słowacku a dyrektywa Omnibus?

 • Regulamin sklepu internetowego na Słowacji musi uwzględniać nowe regulacje prawne wynikające z dyrektywy Omnibus. Europejskie regulacje wprowadzają konieczność dostosowania informatycznego sklepu w zakresie produktów, znajdujących się w promocji i szereg zmian szczegółowych w samych regulaminach, począwszy od nowych definicji (usługi cyfrowe, treści cyfrowe, produkty z elementami cyfrowymi). Regulamin sklepu po słowacku musi się zmienić w płaszczyźnie odpowiedzialności za wady produktów, wydłużenia terminów oraz rozszerzenia uprawnień konsumenckich. W związku z powyższym regulamin sklepu internetowego po słowacku musi uwzględniać regulacje europejskie, które są implementowane do krajowych porządków prawnych. 
Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

  Czego potrzebujesz?

  Poniżej możesz załączyć plik

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą