Węgierski e-commerce rozwija się bardzo prężnie z różnych względów (według statystyk prawie 7 milionów Węgrów korzysta z Internetu, co stanowi prawie 70% społeczeństwa), a najlepszy czas ma wciąż przed sobą. Zakładając sklep internetowy na Węgrzech musimy jednak mieć świadomość bardzo silnej konkurencji na tym rynku, określonych nawyków Węgrów (najbardziej preferują płatność przy odbiorze) oraz także niedogodności (wysokie podatki). Od strony prawnej najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego na Węgrzech. Jeżeli sprzedaż internetowa e-sklepu ma być kierowana stricte na rynek węgierski z węgierską domeną pod węgierskich konsumentów, to wtedy należy dostosować regulamin sklepu internetowego po węgiersku do prawa węgierskiego. Z perspektywy polskiego sprzedawcy najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego, a nie zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu na język węgierski, co może doprowadzić tylko do problemów. Profesjonalny regulamin sklepu internetowego na Węgrzech musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa węgierskiego. Dlatego zawsze należy sprawdzać, czy w ofercie danej firmy jest tylko tłumaczenie polskiego regulaminu, czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa obcego, czyli w tym wypadku regulamin sklepu internetowego po węgiersku. Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w różnych językach obcych według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są przez zawodowych prawników tj. radców prawnych wraz ze współpracą z zagranicznymi prawnikami.
Przede wszystkim regulamin i inne dokumenty prawne muszą być przygotowane zgodnie z prawem węgierskim.
Regulamin sklepu internetowego po węgiersku musi wskazywać dokładne dane Sprzedawcy tj. dane firmy, dane kontaktowe, adresy do zwrotów/reklamacji. Regulamin musi wskazywać cały procedurę zawierania umowy sprzedaży oraz usługi świadczone drogą elektroniczną, jak również kwestie stricte operacyjne formy dostawy, płatności etc. Ponadto regulamin sklepu internetowego na Węgrzech musi opisywać kompleksowo kwestie wynikające z prawa konsumenckiego tj. prawo odstąpienia, gwarancje ustawowe, odpowiedzialność, tryby reklamacyjne etc.
Regulamin sklepu internetowego na Węgrzech musi uwzględniać nowe regulacje prawne wynikające z dyrektywy Omnibus, które są implementowane do krajowych porządków prawnych. Europejskie regulacje wprowadzają konieczność dostosowania informatycznego sklepu w zakresie produktów, znajdujących się w promocji i szereg zmian szczegółowych w samych regulaminach, począwszy od nowych definicji (usługi cyfrowe, treści cyfrowe, produkty z elementami cyfrowymi). Regulamin sklepu po węgiersku musi uwzględniać zmiany w zakresie odpowiedzialności za wady produktów oraz rozszerzenie uprawnień konsumenckich, w tym wydłużenie terminów na dochodzenie swoich praw. Służymy pomocą przy profesjonalnych wdrożeniach prawnych na rynek HU.