0

Regulamin sklepu internetowego po hiszpańsku

Rozszerzając działalność na nowe zagraniczne rynki europejskie, np. zakładając sklep internetowy w Hiszpanii  należy właściwie przygotować wszystko od strony technicznej, jak i prawnej. Regulamin sklepu internetowego po hiszpańsku jest centralnym elementem całego wdrożenia prawnego. Jednak najpierw należy przygotować infrastrukturę sklepu, w tym wykupienie właściwej domeny (np. z końcówką es). Następnie należy dostosować cały proces sprzedaży w języku hiszpańskim, w tym formularz zamówienia, wraz ze wszystkim potrzebnymi klauzulami zgody i oświadczeniami. Ponadto wszystkie zakładki na stronie sklepu internetowego w Hiszpanii muszą być właściwie opisane w języku hiszpańskim, w tym zwroty, reklamacje, płatności, dostawa etc. Regulamin sklepu internetowego po hiszpańsku musi być profesjonalny i dostosowany do rynku odbiorców w Hiszpanii. Dlatego jeżeli rozszerzasz działalność e-commerce na Hiszpanię, to musisz wszystko dostosować do prawa hiszpańskiego. Zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu tu nie wystarczy, a wręcz jest niebezpieczne, z uwagi na kary finansowe. Pomimo, że jesteśmy w UE każdy kraj europejski ma swoje regulacje.  Jeżeli sprzedaż internetowa e-sklepu ma być kierowana stricte na rynek hiszpański, to wtedy należy przygotować dokumenty prawne według prawa hiszpańskiego, z uwzględnieniem europejskiego. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym i zalecane w większości przypadków. Wprawdzie na rynku europejskim prawo unijne, jak również orzecznictwo TSUE dopuszcza klauzulę wyboru swojego prawa przez przedsiębiorcę pod określonymi warunkami, ale orzecznictwo kilku krajów członkowskich to kwestionowało, więc nie jest to optymalne rozwiązanie w stosunku do poszczególnych krajów. Dlatego najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego czyli w tym wypadku według prawa hiszpańskiego. Są to jednak meandry prawne, którymi zajmujemy się w trakcie realizacji.W związku z powyższym regulamin sklepu internetowego po hiszpańsku (Condiciones generales) i inne dokumenty muszą być prawnie dostosowane do hiszpańskich odbiorców- konsumentów czy przedsiębiorców. Oczywiście z uwagi na regulacje prokonsumenckie ci pierwsi mają priorytet co do ochrony prawnej. Zatem sprzedaż skierowana do Hiszpanów musi mieć zabezpieczenie w postaci profesjonalnych i bezpiecznych dokumentów prawnych według prawa hiszpańskiego, z uwzględnieniem europejskiego. Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w różnych językach obcych według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są we współpracy z zawodowymi prawnikami tj. radcami prawnymi oraz adwokatami, którzy mają doświadczenie na zagranicznych rynkach.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą