0

Regulamin sklepu internetowego po holendersku

Zakładając sklep internetowy w Holandii czy w innym kraju Beneluksu (Belgia, Holandia, Luksemburg), ważne jest przygotowanie wszystkiego nie tylko od strony informatycznej i technologicznej (np. wykupienie domeny z końcówką nl. czy też tłumaczenie wszystkich zakładek na stronie www.), ale przede wszystkim zaprojektowanie wdrożenia od strony prawnej. Regulamin sklepu internetowego po holendersku to najważniejszy dokument sklepu internetowego w Holandii. Nazwa jest umowna, ponieważ językiem urzędowym w Holandii jest język niderlandzki, ale musisz wiedzieć, iż 90% Holendrów zna angielski, a wysoką znajomość mają również niemiecki (ok. 60%) i francuski (ok. 25%). W związku z powyższym sklepy internetowe najczęściej mają wersje językowe dodatkowe, głównie angielską i niemiecką ( nie raz również francuską) poza niderlandzkim. Pod kątem prawnym najważniejsze jednak jest nie tyle tłumaczenie dokumentów prawnych na poszczególne języki, ale dostosowanie ich do prawa i rynku holenderskiego. Regulamin sklepu internetowego po holendersku (Algemene Voorwaarden) musi być dostosowany do prawa holenderskiego, ponieważ główny rynek odbiorców to Holendrzy, w tym głównie konsumenci. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym i zalecane w większości przypadków. Wprawdzie na rynku europejskim prawo unijne, jak również orzecznictwo TSUE dopuszcza klauzulę wyboru swojego prawa przez przedsiębiorcę pod określonymi warunkami, ale orzecznictwo kilku krajów członkowskich to kwestionowało, więc nie jest to optymalne rozwiązanie w stosunku do poszczególnych krajów. Dlatego najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego czyli w tym wypadku według prawa holenderskiego. Są to jednak meandry prawne, którymi zajmujemy się w trakcie realizacji. Zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu na niderlandzki nie wystarczy. Nie warto tego czynić, ponieważ grozi to karami finansowymi za niedostosowanie do prawa holenderskiego. Regulamin sklepu internetowego po holendersku musi być profesjonalny i przygotowany przez prawników z doświadczeniem na zagranicznych rynkach. Zatem sprzedaż skierowana do Holendrów musi mieć zabezpieczenie w postaci profesjonalnego wdrożenia prawnego według prawa holenderskiego, z uwzględnieniem europejskiego. Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w różnych językach obcych według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są we współpracy z zawodowymi prawnikami tj. radcami prawnymi oraz adwokatami, którzy mają doświadczenie na zagranicznych rynkach.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą