0

Regulamin sklepu internetowego po niemiecku

Otwierając sklep internetowy w Niemczech, należy pamiętać o dostosowaniu strony www i wszystkich podstron do języka niemieckiego. Dotyczy to również dokumentacji prawnej, ponieważ rynek niemiecki jest bardzo specyficzny i rygorystyczny pod tym kątem.  Regulamin sklepu internetowego po niemiecku jest w tym zakresie najistotniejszy. Musisz wiedzieć, iż jeżeli otwierasz sklep internetowy w Niemczech  dla niemieckich odbiorców  lub chcesz sprzedawać na  platformie amazon.de lub e-bay.de, wtedy niezbędne jest posiadanie tzw. AGB (Allgemeine Geschäftsbedingungen). W przypadku sklepu jest to profesjonalny regulamin sklepu internetowego po niemiecku, a w przypadku platformy Amazon lub eBay regulamin sprzedaży i zwrotów na amazon czy odpowiednio regulamin sprzedaży na ebay zgodny z prawem niemieckim i regulaminem danej platformy.  Taki regulamin (AGB) wraz polityką prywatności lub polityką ochrony danych osobowych (Datenschutzerklärung) musi być przygotowany wedle prawa niemieckiego z uwzględnieniem prawa europejskiego, aby uniknąć nieprzyjemnych dalszych konsekwencji i problemów, wynikających z  tzw. Są również inne ważne elementy w samym regulaminie oraz innych dokumentach prawnych, które składają się na całość wdrożenia prawnego na Niemcy. (o tym możesz więcej przeczytać poniżej).  Może się wydawać, iż zasady są wspólne w całej Unii Europejskiej, ale dotyczy to tylko wspólnych minimów np. w obszarze prawa konsumenckiego -14 dni na odstąpienie od umowy. Jednak regulacje prawne w poszczególnych krajach się różnią. Dlatego z perspektywy polskiego sprzedawcy internetowego najbezpieczniejszy pod kątem prawnym i rekomendowany na rynek niemiecki jest regulamin według prawa  niemieckiego.  Bez względu na to czy mówimy stricte o sklepie internetowym czy też sprzedaży na amazon czy sprzedaży na e-bay.   W szczególności na rygorystyczny rynek niemiecki nie zalecamy innych rozwiązań w tym wypadku. Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po niemiecku musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa obowiązującego w kraju konsumenta, z uwzględnieniem wszelkich prawnych niemieckich regulacji. Dlatego jeżeli zamierzacie sprzedawać na rynek niemiecki zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu nie wystarczy i jest bez sensu, ponieważ nie będzie to zgodne z prawem niemieckim. Przestrzegamy przed tym, ponieważ grożą za to solidne kary finansowe. Dlatego zawsze się upewnij czy ktoś oferuje Ci tylko tłumaczenie regulaminu czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa obcego danego kraju.

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego po niemiecku?

Przede wszystkim regulamin i inne dokumenty prawne, w tym polityka prywatności (Datenschutzerklärung) muszą zawierać postanowienia zgodne z prawem niemieckim i europejskim.

 • Regulamin sklepu internetowego po niemiecku musi wyczerpywać wszelkie obowiązki informacyjne co do Sprzedawcy. W tym aspekcie należy również wskazać, iż dodatkowo przygotowuję się w ramach wdrożenia prawnego sklepu internetowego konieczną podstronę (Impressum), zawierającą informacje o sprzedawcy/usługodawcy, które są niezbędne np. do podjęcia ewentualnego kontaktu.
 • Regulamin musi wskazywać cały proces zawierania umowy sprzedaży oraz usługi świadczone drogą elektroniczną, dostawę, płatności etc.
 • W regulaminie należy zawierać niezbędne postanowienia prokonsumenckie : prawo do odstąpienia od umowy wraz z opisaną procedurą i konsekwencjami (Widerrufsrecht), jak również reklamacje i prawne gwarancje.
 • Są również inne ważne elementy w samym regulaminie oraz innych dokumentach prawnych, które składają się na całość wdrożenia prawnego na Niemcy.

Regulamin sklepu po niemiecku – prawo niemieckie czy tłumaczenie z polskiego ?

Tak jak już wspomniano powyżej jeżeli kierujesz swoją sprzedaż na rynek niemiecki powinieneś zadbać o profesjonalną dokumentację prawną wedle prawa niemieckiego. Tłumaczenie polskich dokumentów, w tym regulaminu polskiego narazi Cię tylko na otrzymanie Abmahnung czyli tzw. upomnienia. Jest to niemieckie wezwanie do zapłaty kary finansowej z powodu niedopełnienia obowiązków prawnych przez Sprzedawcę, które wynikają z prawa niemieckiego. Co ciekawe pokrzywdzonym może być nie tylko  konsument, ale również inny przedsiębiorca, często jest to konkurencja. Jakie błędy są najczęściej popełniane np. brak pełnych informacji o firmie, zła polityka zwrotów, brak informacji o odpowiedzialności, gwarancji, brak informacji o unijnej platformie rozstrzygania sporów etc. Do  Abmahnung zawsze dołączony jest inny dokument Unterlassungserklärung, czyli deklaracja obligująca do zaniechania stosowania nieuczciwych praktyk pod rygorem kolejnej, większej kary finansowej. Najczęściej bardziej rygorystyczna i nakładająca obowiązki większe niż ustawowe. W związku z powyższym nie zamawiaj samych tłumaczeń, ponieważ one też kosztują , a przed niczym Cię nie zabezpieczają. U nas zamówisz profesjonalną i gotową dokumentację prawną w języku niemieckim według prawa niemieckiego, w tym ten najważniejszy, ale nie jedyny dokument AGB czyli regulamin sklepu internetowego po niemiecku. Cały pakiet stanowi całość wdrożenia prawnego na rynek niemiecki. 

Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego po niemiecku, angielsku, francusku, holendersku, hiszpańsku, szwedzku, czesku, słowacku, węgiersku, rumuńsku czy w innym języku według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są we współpracy z zawodowymi prawnikami tj. radcami prawnymi oraz adwokatami, którzy mają doświadczenie na zagranicznych rynkach oraz zagranicznymi prawnikami.

Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

  Czego potrzebujesz?

  Poniżej możesz załączyć plik

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą