0

Regulamin sklepu internetowego po szwedzku

Skandynawski, w tym szwedzki e-commerce jest wymarzonym (według statystyk 6 na 10 konsumentów kupuje online przynajmniej raz w miesiącu), ale niezwykle wymagającym rynkiem, z uwagi na jego specyfikę, w tym określone preferencje odbiorców, w szczególności Szwedów. Od strony prawnej najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego po szwedzku według prawa obcego, czyli szwedzkiego. Zamierzając zakładać sklep internetowy w Szwecji musimy mieć świadomość, iż szwedzcy konsumenci lubią kupować produkty w swoich e-sklepach w szwedzkiej wersji językowej, wedle swoich reguł, zasad i zwyczajów. Aby osiągnąć sukces na tym wymagającym rynku nasz sklep internetowy w Szwecji musi wyglądać jak „szwedzki.” W tym celu nasz e-sklep musimy maksymalnie dostosować do tamtych uwarunkowań prawnych, logistycznych, płatniczych (mają swoje preferencje), językowych tj.( wersji szwedzkiej, pomimo bardzo dobrej znajomości języka angielskiego). W płaszczyźnie prawnej jeżeli sprzedaż internetowa e-sklepu ma być kierowana stricte na rynek szwedzki ze szwedzką domeną, to wtedy należy przygotować regulamin sklepu internetowego po szwedzku według prawa szwedzkiego z uwzględnieniem europejskiego. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym, z uwagi, iż musimy to dostosować do głównego rynku odbiorców, którzy są konsumentami. Wprawdzie na rynku europejskim prawo unijne, jak również orzecznictwo TSUE dopuszcza klauzulę wyboru swojego prawa przez przedsiębiorcę pod określonymi warunkami, ale orzecznictwo kilku krajów członkowskich to kwestionowało i nie respektowało, więc nie jest to optymalne rozwiązanie w szczególności pod rynek szwedzki, z uwagi na ich upodobania. Dlatego z perspektywy polskiego sprzedawcy najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego czyli w tym wypadku według prawa szwedzkiego. Co najważniejsze zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu na rynek szwedzki bez określonych klauzul prawnych jest bez sensu i może doprowadzić tylko do problemów. Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po szwedzku musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa szwedzkiego. Dlatego zawsze należy sprawdzać czy w ofercie danej firmy jest tylko tłumaczenie polskiego regulaminu czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa szwedzkiego. Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w różnych językach obcych według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są we współpracy z zawodowymi prawnikami tj. radcami prawnymi oraz adwokatami, którzy mają doświadczenie na zagranicznych rynkach oraz zagranicznymi prawnikami.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą