0

Regulamin sklepu internetowego po włosku

Włoski e-commerce prężnie się rozwija, a regularnie zakupy online robi kilkanaście milinów Włochów, którzy nie mają problemu z korzystaniem także z zagranicznych sklepów internetowych. Zatem jeśli zamierzasz otwierać sklep internetowy we Włoszech, to jest to dobry kierunek dla biznesu internetowego, ale musisz być dobrze przygotowany na różnych obszarach. Od strony prawnej najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego po włosku. Jeżeli sprzedaż internetowa e-sklepu ma być kierowana stricte na rynek włoski z włoską domeną, to wtedy należy przygotować dokumenty prawne według prawa włoskiego, z uwzględnieniem europejskiego. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym. Regulamin sklepu internetowego po włosku musi być zgodny z prawem włoskim, jako właściwym dla rynku odbiorców, którzy są konsumentami. Wprawdzie na rynku europejskim prawo unijne, jak również orzecznictwo TSUE dopuszcza klauzulę wyboru swojego prawa przez przedsiębiorcę pod określonymi warunkami, ale orzecznictwo kilku krajów członkowskich to kwestionowało i nie respektowało, więc nie jest to optymalne rozwiązanie w stosunku do poszczególnych krajów. Dlatego z perspektywy polskiego sprzedawcy najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego czyli w tym wypadku według prawa włoskiego. Są to jednak meandry prawne, którymi zajmujemy się w trakcie realizacji. Co najważniejsze zwykłe tłumaczenie polskiego regulaminu na rynek włoski bez określonych klauzul prawnych jest bez sensu i może doprowadzić tylko do problemów. Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po włosku musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa włoskiego i europejskiego. Dlatego zawsze należy sprawdzać czy w ofercie danej firmy jest tylko tłumaczenie polskiego regulaminu czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa włoskiego. Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w różnych językach obcych według prawa obcego danego kraju. Nasze dokumenty prawne opracowywane są we współpracy z zawodowymi prawnikami tj. radcami prawnymi oraz adwokatami, którzy mają doświadczenie na zagranicznych rynkach.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą