0

Regulamin sklepu internetowego w Czechach

Zakładając sklep internetowy w Czechach, musisz znać specyfikę tamtego rynku e-commerce. Sklepy internetowe w Czechach są bardzo popularne, a konsumenci mają naprawdę duży wybór, korzystając często z porównywarek cenowych. Dlatego tak ważne jest kompleksowe podejście do tematu od strony informatycznej, marketingowej i przede wszystkim prawnej. Regulamin sklepu internetowego w Czechach to najważniejszy dokument prawny e-sklepu. Na wstępie warto wyróżnić dwie sytuacje. Sklep internetowy w Czechach można założyć jako polski przedsiębiorca lub też przenosząc część działalności czy całość na terytorium Czech. W tym drugim przypadku występujecie już jako czescy przedsiębiorcy. Bez względu na opcję regulamin sklepu internetowego w Czechach musi być dostosowany do prawa czeskiego. Regulamin sklepu internetowego po czesku to nie tylko zwykłe tłumaczenie polskiego dokumentu na język czeski, ale prawne dostosowanie do prawa czeskiego. Zatem samo tłumaczenie polskiego regulaminu spowoduje w konsekwencji, iż będzie on niezgodny z regulacjami czeskimi, za co grożą duże kary finansowe wymierzane przez czeską Inspekcję, która jest bardzo aktywna w szukaniu zagranicznych sklepów, które nie spełniają wymogów prawa czeskiego. Jeżeli zakładasz sklep internetowy w Czechach, regulamin musi być dostosowany do prawa czeskiego, ponieważ główny rynek odbiorców to kupujący konsumenci z Czech. Zatem sprzedaż skierowana do nich musi mieć zabezpieczenie w postaci profesjonalnego wdrożenia prawnego według prawa czeskiego, z uwzględnieniem europejskiego.  Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym i zalecane z perspektywy polskiego sprzedawcy działającego na rynku czeskim czy słowackim. Zespół prawny Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego w Czechach czy na Słowacji, jak również w innych językach według ich prawa obcego. Nasze dokumenty prawne opracowywane są przez zawodowych radców prawnych we współpracy z prawnikami zagranicznymi na lokalnych rynkach.

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego w Czechach ?

Przede wszystkim regulamin i inne dokumenty prawne muszą być przygotowane wedle prawa czeskiego.

 • Regulamin sklepu internetowego po czesku musi wyczerpywać wszelkie obowiązki informacyjne co do Sprzedawcy. Dane firmy, dane kontaktowe, adresy do zwrotów/reklamacji. 
 • Regulamin musi wskazywać cały proces zawierania umowy sprzedaży oraz usługi świadczone drogą elektroniczną, dostawę, płatności etc.
 • Regulamin sklepu internetowego w Czechach musi opisywać kompleksowo prawo odstąpienia, gwarancje ustawowe, odpowiedzialność, tryby reklamacyjne etc. 
 • Są również inne ważne elementy w samym regulaminie oraz innych dokumentach prawnych, które składają się na całość wdrożenia prawnego na rynek czeski. 

Regulamin sklepu internetowego po czesku a dyrektywa Omnibus?

 • Regulamin sklepu internetowego w Czechach musi uwzględniać nowe wytyczne prawne z dyrektywy Omnibus. Nowa rzeczywistość prawna w E-commerce w zakresie dyrektywy Omnibus to nie tylko potrzeba zmian operacyjnych  w sklepie (np. konieczność wskazywania najniższej ceny w ciągu ostatnich 30 dni przy produktach promocyjnych), ale również konieczność zmian regulaminów. Znajduje to odzwierciedlenie głównie w płaszczyźnie odpowiedzialności za wady produktów, wydłużenia terminów (w tym domniemania istnienia wady) i zasadniczo rozszerzenia uprawnień konsumenckich.  W Czechach oprócz samej reklamacji zmiany zaszły m.in. przy zawieraniu umów sprzedaży, czasie dostawy,  zwrotach produktów (niewielkie modyfikacje).   Doregulowana została również płaszczyzna opinii klientów, którzy zakupili produkty w sklepie internetowym i rola Sprzedawcy, który powinien weryfikować autentyczność opinii. W związku z powyższym regulamin sklepu internetowego po czesku musi uwzględniać regulacje europejskie, które są implementowane do krajowych porządków prawnych. 
Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

  Czego potrzebujesz?

  Poniżej możesz załączyć plik

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą