0

Regulamin sklepu internetowego w Rumunii

Rynek e-commerce w Rumunii jest bardzo ciekawy i rozwojowy, ponieważ nie jest jeszcze nasycony, a mamy do czynienia z jedną z najbardziej wzrostowych gospodarek w UE, która politycznie jest zorientowana proeuropejsko. W pewnym sensie i na pewnym poziomie przypomina nasz kraj we wczesnej fazie integracji europejskiej. Z ważnych względów, które powinny przyciągać i zachęcać polskich sprzedawców do tego rynku e-commerce, należy wskazać duży poziom dostępności do internetu, osiągany % wartości sprzedaży detalicznej (porównywalny do rynku PL) oraz obniżone podatki.  Na płaszczyźnie prawnej e-sklepu najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego po rumuńsku, jako wdrożenie prawne wedle prawa obcego.  Zwykłe tłumaczenie  regulaminu polskiego na język rumuński jest bez sensu i może skutkować tylko problemami na lokalnym rynku RO. Regulamin sklepu internetowego w Rumunii i inne dokumenty muszą być przygotowane według prawa rumuńskiego i dostosowane do głównego rynku odbiorców-konsumentów. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie dla polskich sprzedawców, w celu uniknięcia problemów na tym bardzo rozwojowym rynku. Przestrzegamy przez zwykłym tłumaczeniem polskich regulaminów, bez uwzględniania tamtejszego ustawodawstwa i określonych klauzul prawnych. W szczególności po wdrożeniu dyrektywy Omnibus sytuacja jest ewidentna i niepodważalna (Rumunia implementowała do swojego ustawodawstwa dyrektywy europejskie w terminie i wedle sztuki).  Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po rumuńsku musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa rumuńskiego. Dlatego zawsze należy sprawdzać, czy w ofercie danej firmy jest tylko tłumaczenie polskiego regulaminu, czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa obcego.

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego w Rumunii ?

W pierwszej kolejności należy wskazać, iż regulamin sklepu po rumuńsku i inne dokumenty prawne muszą być przygotowane wedle prawa rumuńskiego. 

Regulamin sklepu internetowego po rumuńsku  musi wskazywać dokładne dane Sprzedawcy tj. dane firmy, dane kontaktowe, adresy do zwrotów/reklamacji. Ponadto w regulaminie należy opisać całą procedurę zawierania umowy sprzedaży i składania zamówienia, rodzaje usług świadczonych drogą elektroniczną, jak również kwestie stricte operacyjne formy dostawy, płatności etc. Regulamin sklepu internetowego w Rumunii  musi opisywać w sposób szczegółowy kwestie wynikające z prawa konsumenckiego tj. prawo odstąpienia, gwarancje ustawowe, odpowiedzialność, tryby reklamacyjne etc.

Regulamin sklepu internetowego po rumuńsku a dyrektywa Omnibus?

Jak wspomniano powyżej,  Rumunia należy do Państw UE, które wdrożyły dyrektywy Omnibus i inne w pakiecie bardzo szybko i skrupulatnie. W związku z powyższym Regulamin sklepu internetowego w Rumunii musi uwzględniać nowe regulacje prawne wynikające z dyrektyw  Omnibus, które są implementowane do krajowych porządków prawnych. Europejskie regulacje wprowadzają konieczność dostosowania informatycznego sklepu w zakresie produktów, znajdujących się w promocji i szereg zmian szczegółowych w samych regulaminach, począwszy od nowych definicji (usługi cyfrowe, treści cyfrowe, produkty z elementami cyfrowymi). Regulamin sklepu po rumuńsku musi uwzględniać zmiany w zakresie odpowiedzialności za wady produktów oraz rozszerzenie uprawnień konsumenckich, w tym wydłużenie terminów na dochodzenie swoich praw. Służymy pomocą przy profesjonalnych wdrożeniach prawnych na rynek RO. 

Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

    Czego potrzebujesz?

    Poniżej możesz załączyć plik

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą