0

Regulamin sklepu internetowego w UK

Otwierając się na rynek brytyjski i zakładając  sklep internetowy w UK lub oferując swoje towary z rynku europejskiego na rynek brytyjski, należy najpierw zadbać o przystosowanie całego sklepu i strony do angielskiej wersji językowej. Od strony prawnej najważniejszy jest  regulamin sklepu internetowego w UK, który wymaga doskonałej znajomości prawa brytyjskiego oraz prawa unijnego. Zakładając stricte sklep internetowy w UK,  jako brytyjski przedsiębiorca musisz mieć wszystko dostosowane do prawa brytyjskiego. Regulamin sklepu internetowego w UK musi być przygotowany według prawa brytyjskiego i uwzględniać wszystkie tamtejsze regulacje, aby sklep mógł być zabezpieczony od strony prawnej. Jeżeli natomiast sprzedajecie z UE, w tym z Polski na rynek brytyjski regulamin musi uwzględniać regulacje odnoszące się do nowych relacji UE-UK po Brexicie. Przypominamy, iż w wyniku Umowy o handlu i współpracy pomiędzy Unią Europejską (UE) a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej  wprowadzono m.in strefę wolnego handlu i ceł bez kontyngentów, z uwzględnieniem reguły pochodzenia towarów. Są nowe procedury jak np. wymagany nr EORI czy  rozliczanie vatu. Dlatego sklep internetowy działający w płaszczyźnie UE – UK ma nowe obowiązki. 

Regulamin sklepu internetowego w UK jest częścią szerszej całości wdrożenia prawnego. Dlatego nie wystarczy tylko tłumaczenie polskiego regulaminu i innych dokumentów na język angielski, ale muszą one być przygotowane przez specjalistów, którzy we właściwy sposób wdrożą prawnie Wasz sklep w określonej konfiguracji. 

CO POWINIEN ZAWIERAĆ REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO W UK ?

Przede wszystkim regulamin musi być zgodny z prawem brytyjskim, jeżeli operujecie jako brytyjski przedsiębiorca. Jeżeli operujecie jako europejski przedsiębiorca, ale wysyłający towary na rynek brytyjski, to należy uwzględniać przepisy unijne oraz Umowę o handlu i współpracy pomiędzy Unią Europejską (UE) a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

 • Regulamin sklepu internetowego w UK musi zawierać wymagane obowiązki informacyjne w zakresie operatora Sklepu czyli sprzedawcy.
 • Regulamin musi wskazywać również procedurę zawierania umowy sprzedaży, jak również wszelkie inne usługi
 • Regulamin sklepu internetowego  powinien również wskazywać formy dostawy i płatności, funkcjonujące w sklepie.
 • Należy wskazać również najważniejsze aspekty prawa konsumenckiego w UK, w tym prawa odstąpienia od umowy oraz tryb reklamacyjny.
 • Przepisy RODO (GDPR) zostały przez Wielką Brytanię wdrożone w akcie The Data Protection Act 2018 i musimy się do tego odwoływać w (Privacy Policy).

Zespół Eprawohub.pl przygotuje dla Ciebie profesjonalny regulamin sklepu internetowego po angielsku na rynek USA, UK, czy UE. Przygotowujemy również inną dokumentację w języku obcym. Wszystkie dokumenty opracowywane są we współpracy z radcami prawnymi oraz adwokatami oraz prawnikami zagranicznymi. Ich przygotowanie wymaga bowiem nie tylko znajomości fachowej terminologii, ale też przepisów prawa obowiązującego w poszczególnych krajach.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  Dlaczego właśnie my?

  Prawo jest dla każdego i każdy ma prawo do sprawiedliwości
  • Szybko i Wygodnie - Bez wychodzenia z domu otrzymujesz dokładnie to czego potrzebujesz.
  • Tanio - Stać Cię na nas. Jesteśmy platformą prawną na każdą kieszeń.
  • Nowocześnie - Najlepsze oprogramowanie dostępne na każdym urządzeniu.
  • Bezpiecznie - Pełne zachowanie poufności. Twoje dane są szyfrowane.
  • Powszechnie dostępne - Prawnicy w całej Polsce. Prostota i zrozumiały język.
  TYSIĄCE

  zweryfikowanycth dokumentów i porad prawnych

  99
  %

  klientów nas poleca

  24

  godziny na dobę

  77357

  wypitych kaw rocznie

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą