0

Regulamin sklepu internetowego we Włoszech

Włoski e-commerce prężnie się rozwija, a regularnie zakupy online robi kilkanaście milionów Włochów, co stanowi o sile tego rynku. Włoski konsument wyróżnia się wysokimi oczekiwaniami co do jakości usług i szybkością dostawy i nie ma problemu z korzystaniem także z zagranicznych sklepów internetowych. Z badań wynika, że przeciętny włoski konsument, który robi zakupy online ma od 25 do 44 lat. Około 56% wszystkich zakupów online dokonywanych jest za pomocą komputerów, 39% poprzez smartfony, a 5% za pośrednictwem tabletów. Ta różnorodność w wyborze platform zakupowych świadczy o dużej adaptacji włoskich konsumentów do nowych technologii. Moda, elektronika, artykuły domowe, produkty spożywcze (w szczególności od czasów pandemii) to przewodnie branże we włoskim e-commerce. Włoscy konsumenci są także znani ze swojej skłonności do korzystania z list życzeń oraz wysokiej wrażliwości na promocje, takie jak darmowa wysyłka, kupony i zniżki. Bardzo doniosłe są dla nich również opinie innych klientów, które często wpływają na decyzje zakupowe. Zatem jeśli zamierzasz otwierać sklep internetowy we Włoszech, to jest to ciekawy i dobry kierunek dla rozwoju biznesu internetowego, ale musisz być dobrze przygotowany na różnych obszarach. Od strony prawnej najważniejszy jest regulamin sklepu internetowego we Włoszech. Jeżeli sprzedaż internetowa e-sklepu ma być kierowana stricte na rynek włoski z włoską domeną, to wtedy należy przygotować dokumenty prawne według prawa włoskiego, z uwzględnieniem europejskiego. Jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze pod kątem prawnym.

 

Regulamin sklepu internetowego we Włoszech -dlaczego jest ważny?

Umieszczenie regulaminu sklepu internetowego po włosku jest niezwykle doniosłe z kilku powodów. Obowiązujące przepisy prawne we Włoszech nakładają na przedsiębiorcę szereg obowiązków, wynikających z prawa konsumenckiego i  handlu elektronicznego. Regulamin sklepu we Włoszech powinien zawierać kluczowe informacje dotyczące praw i obowiązków konsumentów, takie jak warunki składania zamówienia i zawierania umowy, warunki świadczenia usług elektronicznych, prawo do odstąpienia od umowy czy procedurę reklamacyjną. Ważnym powodem, dla którego należy zadbać o posiadanie regulaminu, jest uniknięcie sporów między sklepem a klientem. Profesjonalny regulamin sklepu internetowego we Włoszech pozwala uniknąć nieporozumień dotyczących warunków dokonanych transakcji pomiędzy stronami umowy i zabezpiecza również Sprzedawcę. Profesjonalne regulaminy sklepów we Włoszech powinny być dostosowane do lokalnych przepisów we Włoszech, dlatego warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy mają doświadczenie w tworzeniu regulaminów oraz zapewnią Ci zgodną z prawem sprzedaż produktów.

Co powinien zawierać regulamin sklepu we Włoszech

Warto zaznaczyć, że przedsiębiorca działający w Polsce i otwierający sklep we Włoszech, nie może tylko przetłumaczyć polskiego regulaminu i umieścić go na włoskiej stronie internetowej, gdyż może to powodować niezgodności i sprzeczności z prawem włoskim. Oczywiście dokumentacja prawna musi być również sporządzona w profesjonalnym włoskim języku. Nie zmienia to jednak głównej kwestii, iż regulamin sklepu internetowego we Włoszech musi być zgodny z prawem włoskim jako właściwym dla rynku odbiorców, którzy są konsumentami. Dlatego z perspektywy polskiego sprzedawcy najbezpieczniejsze jest wdrożenie prawne według prawa obcego, czyli w tym wypadku według prawa włoskiego.

Regulamin sklepu we Włoszech powinien zawierać m.in

 1. wszelkie dane firmy-Sprzedawcy
 2. warunki świadczenia usług drogą elektroniczną
 3. sposób składania zamówienia w sklepie
 4. formy płatności i dostawy z terminami
 5. sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
 6. prawa odstąpienia od umowy
 7. pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów

 

Należy zatem przygotowywać regulamin sklepu internetowego we Włoszech, uwzględniając kwestie powyższe, aby było to zgodne z prawem włoskim.

Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po włosku musi być przygotowany przez specjalistów, którzy dostosują go do prawa włoskiego i europejskiego. Dlatego zawsze należy sprawdzać, czy w ofercie danej firmy jest tylko tłumaczenie polskiego regulaminu, czy profesjonalne wdrożenie prawne według prawa włoskiego.

Posiadanie dobrze opracowanego regulaminu sklepu internetowego we Włoszech zgodnego z prawem lokalnym jest kluczowe, ponieważ stanowi on fundament prawny dla obu stron transakcji, który uwiarygadnia Sprzedawcę na obcym rynku. W związku z powyższym zapraszamy do kontaktu i współpracy.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą