0

Regulamin sklepu na facebooku

Rozpoczynając sprzedaż na Facebooku, musisz mieć świadomość określonych rygorów prawnych, w jakich należy się poruszać, przede wszystkim musisz jako Sprzedawca posiadać profesjonalny regulamin sklepu na Facebooku. Sprzedaż na Facebooku to pojemne i ogólne określenie, które może oznaczać link sklepu umieszczony w postach na fanpage czy w wiadomościach prywatnych lub jako osobna zakładka na Twojej stronie. Bez względu na techniczną formułę prowadzenia sprzedaży niezbędny będzie profesjonalny Regulamin sklepu na Facebooku. Z uwagi na postanowienia Ustawy o Prawach Konsumenta niezbędne jest wyczerpanie określonych obowiązków informacyjnych, które muszą być przekazane konsumentowi. Z kolei europejskie rozporządzenie RODO w zakresie ochrony danych osobowych obliguje do wskazania podstaw prawnych i celów przetwarzania danych osobowych klientów.

CO POWINIEN ZAWIERAĆ REGULAMIN SKLEPU NA FACEBOOKU ?

 1. Profesjonalny regulamin musi wskazywać kto jest sprzedawcą oraz dane kontaktowe.

 2. Ponadto należy opisać jak zawierana jest umowa sprzedaży i działanie krok po kroku sklepu na Facebooku. Powyżej wskazaliśmy, iż formuła może być różna.

 3. Regulamin sklepu na facebooku powinien wskazywać formy płatności i dostawy.

 4. Należy również opisać procedurę odstąpienia od umowy i tryb reklamacyjny.

 5. W regulaminie wskazuje się również inne potrzebne postanowienia np. dotyczące praw autorskich, sposoby rozstrzygania sporów.

 6. W samym regulaminie nie musi być opisana płaszczyzna ochrony danych osobowych. Ten obszar najlepiej uregulować w osobnej polityce prywatności.

Reasumując jeżeli masz w planach sprzedaż na Facebooku lub już ją prowadzisz, a nie zadbałeś o kwestie prawne, zapraszamy do współpracy. Regulamin sklepu na facebooku jest nieodzownym elementem bezpiecznej sprzedaży.

Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

  Czego potrzebujesz?

  Poniżej możesz załączyć plik

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą