0

Regulamin sprzedaży na instagramie

Rozpoczynając sprzedaż na Instagramie, jako Sprzedawca powinieneś zadbać o kwestie prawne i posiadać profesjonalny regulamin sprzedaży na Instagramie. Sprzedaż na Instagramie to w praktyce różne formuły zawierania umowy np. za pośrednictwem czatu na Instagramie czy poczty elektronicznej. Bez względu na techniczną formułę prowadzenia sprzedaży niezbędny będzie profesjonalny Regulamin sprzedaży na Instagramie, który zostanie udostępniony przed zawarciem umowy. Zgodnie z Ustawą o Prawach Konsumenta Sprzedawca musi spełniać określone wymogi informacyjne względem konsumenta. Natomiast wedle RODO należy wskazać cele przetwarzania danych osobowych klientów.

CO POWINIEN ZAWIERAĆ REGULAMIN SPRZEDAŻY NA INSTAGRAMIE ?

 1. Należy wskazać dane firmy i kontaktowe Sprzedawcy. Nawet jeżeli prowadzisz działalność nierejestrowaną powinieneś poinformować Klienta o swoich danych.

 2. Ponadto należy wskazać formułę zawierania umowy sprzedaży.

 3. Należy poinformować o dostępnych formach płatności i dostawy.

 4. Regulamin sprzedaży na Instagramie powinien zawierać postanowienia prokonsumenckie czyli prawo do odstąpienia od umowy i reklamację

 5. W regulaminie wskazuje się również inne potrzebne postanowienia np. dotyczące praw autorskich, sposoby rozstrzygania sporów.

 6. W osobnej polityce prywatności należy opisać cele i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych.

Reasumując jeżeli masz w planach sprzedaż na Instagramie lub już ją prowadzisz, a nie zadbałeś o kwestie prawne, zapraszamy do współpracy. Regulamin sprzedaży na Instagramie jest niezwykle ważnym elementem bezpiecznej sprzedaży.

Zapytaj prawnika

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

  Czego potrzebujesz?

  Poniżej możesz załączyć plik

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą