0

Regulamin sklepu internetowego w Austrii

E-commerce w Austrii to pożądany kierunek na rozwój biznesu online, który jest odmienny od rynku w Niemczech. Wartość rynku e-commerce w Austrii  to około 9 miliardów dolarów (23 miejsce na świecie  z dobrą perspektywą wzrostu (do 2025 r. wzrost gospodarczy będzie na poziomie 5% rocznie, a liczba użytkowników wzrośnie o 15%. Duże zainteresowanie rynkiem sprawiło, że międzynarodowe firmy dominują na tym obszarze, choć oczywiście lokalne podmioty również osiągają korzyści. Handel elektroniczny w Austrii największym zainteresowaniem cieszy się w kategorii: moda (28%),elektronika i media (28%), zabawki, artykuły hobbystyczne i majsterkowicze (21%), meble i sprzęt AGD (14%), żywność i higiena osobista (9%). Austriacki konsument jest bardzo wymagający , podobnie jak niemiecki. Austriacy wybierają sprawdzonych sprzedawców, gwarantujących obsługę na najwyższym poziomie, łącznie z szybkim czasem dostawy. Austriacy dokonują przemyślanych zakupów, często sugerując się opinią innych klientów. W odniesieniu do metod płatności, to przeważają karty kredytowe – niemalże ⅓ zakupów, a następnie e-portfele, przelewy bankowe i gotówka. Warto jednak pamiętać, że wchodząc na rynek Austrii, podobnie jak w Niemczech należy zadbać o kwestie prawne, a przede wszystkim profesjonalny regulamin sklepu internetowego w Austrii, wraz z pełną dokumentacją. Jest to odmiana regulaminu sklepu po niemiecku, jednakże wedle prawa austriackiego, a nie niemieckiego. Nasz serwis zajmuje się kompleksowym opracowywaniem regulaminów sklepów  w Austrii oraz w Niemczech.

 

Co powinien zawierać regulamin sklepu internetowego w Austrii?

Każdy sprzedawca internetowy jest zobowiązany do posiadania regulaminu. W regulaminie sklepu muszą się znaleźć najważniejsze zapisy, dookreślające prawa i obowiązki Klienta, jak i Sprzedawcy.

Treść regulaminu sklepu powinna być indywidualnie dopasowana do rodzaju prowadzonej działalności Sprzedawcy. Przede wszystkim musimy poddawać dokumentację prawną pod prawo obce, w tym wypadku prawo austriackie. W każdym regulaminie muszą znaleźć się jednak podstawowe informacje, wśród których należy wyróżnić m.in.:

 1. dane sprzedawcy i firmy, umożliwiające klientowi weryfikację sprzedawcy,
 2. warunki techniczne i warunki świadczenia usług drogą elektroniczną,
 3. metody płatności i możliwości dostawy, z których może skorzystać klient podczas składania zamówienia,
 4. prawo odstąpienia od umowy wedle prawa austriackiego
 5. informacje dotyczące prawnych reklamacji i gwarancji wedle prawa austriackiego
 6. odpowiedzialność Sprzedawcy

Regulamin sklepu internetowego w Austrii to tzw. AGB. Do innych ważnych dokumentów zaliczamy Politykę zwrotów (Rücktrittsbelehrung), Datenschutzerklarung (Polityka prywatności), Impressum (Nota informacyjna). Co istotne to nie są tożsame dokumenty z dokumentacją na rynek niemiecki.

Dlaczego należy stworzyć regulamin sklepu internetowego w Austrii od podstaw?

 

Niektórzy sprzedawcy internetowi wychodzą z założenia, iż wystarczy wykonać jedynie tłumaczenie polskich regulaminów. Jest to oczywisty błąd, który również jest bardzo niebezpieczny na rynku austriackim. Właściciel sklepu online jest zobowiązany do prowadzenia sklepu internetowego w sposób zgodny z obowiązującym austriackim prawem.

Warto pamiętać, że celem regulaminu sklepu w Austrii jest nie tylko zgodność z prawem lokalnym i uniknięcie kar finansowych, ale również uwiarygodnienie sprzedawcy w oczach lokalnych odbiorców, co przekłada się przecież na wyniki sprzedaży.

Nasz serwis prawniczy wraz z Kancelarią wykonuje profesjonalny regulamin sklepu internetowego w Austrii, zgodny z aktualnie obowiązującym prawem, jak również inne regulaminy sklepów po niemiecku pod inne kraje.

 • Profesjonalna dokumentacja prawna do sklepów internetowych i marketplace’ów na lokalny rynek.
 • Od Kancelarii Prawnej z doświadczeniem w zagranicznym e-commerce.
 • Zawodowi Radcy prawni.
 • Wieloletnie doświadczenie prawne na rynkach zdobyte przy współpracy z zagranicznymi prawnikami.
 • Działamo probiznesowo. To nie są szablonowe dokumenty, ale zawsze stricte zindywidualizowana i profesjonalna dokumentacja prawna.
 • To nie są zwykłe tłumaczenia, ale profesjonalna dokumentacja wedle prawa obcego w języku obcym docelowym.
 • Standardy europejskie.
Wyślij do wyceny

  Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

  WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
  SMART ABONAMENT

  ZAUFALI NAM M.IN

  W Polsce i za granicą