0

Prawo budowlane – porady prawne online

Prawo budowlane to część prawa administracyjnego, tylko skoncentrowana na budownictwie. Dotyczy zasad działania organów administracji publicznej w zakresie między innymi projektowania, nadzoru, budowy i innych aspektów. Porady prawne online służą temu, aby udzielać klientom doradztwa prawnego w szerokim spektrum zagadnień związanych z budownictwem.

Głównym źródłem prawa jest ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane oraz rozporządzenia wykonawcze. W ustawie uregulowane są między innymi kwestie miejsca realizacji inwestycji i uzyskiwania pozwolenia na budowę czy rozbiórkę oraz rodzaje robót, które nie wymagają pozwolenia na budowę. Ponadto w ustawie możemy znaleźć kwestie oddawania obiektów budowlanych do użytkowania, prawa i obowiązki uczestników procesu budowlanego czy kwestie ochrony środowiska.

W związku z powyższym doradztwo prawne dotyczy bardzo różnych aspektów budownictwa, często bardzo technicznych i skomplikowanych, w których służymy pomocą. Porady prawne online, jak również wszelkie potrzebne pisma w zakresie przedmiotowym dotyczą osób prywatnych, jak również przedsiębiorców. Często w przypadku tych drugich dotyczy to już dużych projektów infrastrukturalnych, w których inwestorom niezbędna jest należyta pomoc prawna w gąszczu niejasnych przepisów prawnych.

Reasumując w sprawach prawa budowlanego, doradzamy naszym klientom, używając nowoczesnych technologii. Nie musisz zatem umawiać się na spotkanie, ale zostań w domu i usiądź komfortowo przed komputerem (tabletem, smartfonem) i daj nam znać, a prawnik online odpowie na Twoje zapytanie prawne lub pomoże przygotować właściwe pismo.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą