0

Prawo karne i karne skarbowe – porady prawne online

 

Prawo karne to jedna z najważniejszych dziedzin prawa, która określa czyny, które stanowią przestępstwa, ich klasyfikację i kategorię, zasady odpowiedzialności karnej oraz kary za przestępstwa. Porady prawne online dotyczące prawa karnego mogą dotyczyć każdego, osoby fizyczne lub przedsiębiorców. Prawo karne dotyczy też biznesu, ponieważ w obrocie gospodarczym można trafić na nierzetelnego partnera czy kontrahenta lub samemu poprzez swoje błędy, znaleźć się w centrum zainteresowania organów ścigania. Dlatego porady prawne online i pomoc profesjonalnych pełnomocników (adwokatów czy radców prawnych) jest często niezbędna w tym zakresie.

Obecnie prawo karne zawarte jest głównie w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny, który można podzielić na 3 części. Pierwsza część jak sama nazwa wskazuje zawiera kwestie ogólne takie jak zasady odpowiedzialności karnej, katalog kar i zasady ich wymierzania. Cześć szczególną z kolei przedstawia definicje różnych przestępstw i grożące za nie kary określone przed ustawodawcę. Część wojskowa dotyczy stricte przepisów karnych, które stosuje się do żołnierzy. Również Kodeks karny skarbowy z 1999 r, dotyczy przepisów karnych (przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe) oraz wiele ustaw o charakterze administracyjnym.

W związku z powyższym profesjonalne doradztwo prawne dla klientów w postaci porad prawnych online, opinii prawnych dotyczące osób fizycznych czy biznesu, jest kluczowe i niezbędne w sytuacjach krytycznych. Ono może również dotyczyć oceny ryzyka podejmowanych działań biznesowych pod kątem odpowiedzialności karnej.

Nasza platforma służy pomocą również w znalezieniu właściwego pełnomocnika w sprawach karnych, karnych skarbowych czy wykroczeniowych.

Prawnik online to porady prawne online i dokumenty prawne dla firm oraz osób fizycznych, Nie musisz zatem umawiać się na spotkanie, ale zostań w domu i usiądź komfortowo przed komputerem (tabletem, smartfonem) i daj nam znać, a prawnik online odpowie na Twoje zapytanie prawne.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą