0

Prawo rodzinne i opiekuńcze – porady prawne online

 

Prawo rodzinne i opiekuńcze to specyficzna część szeroko pojętego prawa cywilnego poświęcona stosunkom prawnym rodzinnym w sprawach majątkowych i niemajątkowych (między małżonkami i krewnymi, a także w odniesieniu do kurateli, opieki i przysposobienia). Porady prawne online służą temu, aby w obszarze prawa rodzinnego i opiekuńczego udzielać klientom za pośrednictwem internetu wsparcia prawnego w zakresie rodzinnym. Do źródeł prawa rodzinnego należy głównie Kodeks rodzinny i opiekuńczy z 1964, z licznymi późniejszymi nowelizacjami. Ponadto należy Konstytucje, kodeks cywilny oraz inne ustawy czy przepisy prawa międzynarodowego. Porady prawne online dla rodziny są niezwykle ważne, ponieważ dotyczą wielu płaszczyzn naszego codziennego życia. To z tego prawa wynikają takie podstawowe sprawy jak odpowiedź na pytanie kiedy małżeństwo zostało zawarte oraz kiedy może zostać unieważnione czy też ustroje majątkowe miedzy małżonkami. Do spraw rodzinnych czy opiekuńczych możemy w szczególności zaliczyć sprawy o alimenty (ich podwyższenie czy obniżenie ), sprawy o rozwód, separację, unieważnienie małżeństwa, ustanowienie rozdzielności majątkowej, ustalenie ojcostwa, macierzyństwa, sprawy o przysposobienie etc.

W związku z powyższym to szerokie spektrum zagadnień, w których służymy pomocą klientom, w ramach naszego serwisu eprawohub.pl . To nie tylko doradztwo prawne online, ale również dokumentacja prawna (pisma, wnioski), które są niezbędne, aby skutecznie dochodzić swoich praw.

Prawnik online to porady prawne online i dokumenty prawne dla firm oraz osób fizycznych, Nie musisz zatem umawiać się na spotkanie, ale zostań w domu i usiądź komfortowo przed komputerem (tabletem, smartfonem) i daj nam znać, a prawnik online odpowie na Twoje zapytanie prawne.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą