0

Prawo spadkowe – Porady Prawne Online

 

Prawo spadkowe kwalifikowane jest jako gałąź prawa cywilnego. Reguluje ono zasady przejścia praw i obowiązków majątkowych po śmierci osoby będącej ich podmiotem. Głównymi pojęciami związanymi z prawem spadkowym są: spadek, testament, polecenie, zapis, zachowek, dział spadku, spadkodawca, spadkobierca, dziedziczenie, dziedziczenie ustawowe, dziedziczenie testamentowe, umowy dotyczące spadku, opodatkowanie spadku. Prawo spadkowe określa zasady nabywania zarówno praw jak i obowiązków wynikających z dziedziczenia. Prawo to określa też przedmiot dziedziczenia, osoby uprawnione do dziedziczenia, czy też osoby uprawnione do nabywania praw związanych ze spadkiem w inny sposób niż w drodze dziedziczenia, a także zasady odpowiedzialności za długi spadkowe.

Porady prawne online służą temu, aby klienci mogli uzyskać pomoc prawną w jak najszerszym zakresie prawa spadkowego w tym zwłaszcza: jak sporządzić testament, poczynić zapisy, nabyć spadek, przeprowadzić postępowanie spadkowy czy dokonać działu spadku.

Prawo spadkowe usystematyzowane jest w dwóch aktach prawnych. Przepisy prawa materialnego (czyli określające istotę poszczególnych elementów prawa) znajdują się zasadniczo w Kodeksie cywilnym. Przepisy dotyczące proceduralnych aspektów prawa spadkowego znajdują się z kolei zasadniczo w Kodeksie postępowania cywilnego. Porady prawne online, umożliwiają pomoc zarówno w aspektach związanych z przepisami prawa materialnego jak i proceduralnego.

Reasumując w sprawach prawa spadkowego oferujemy usługi szeroko pojętego doradztwa prawnego oraz możliwość sporządzania dokumentów prawnych, w tym wniosków na etapie sądowym czy projektów umów o dział spadku.

Prawnik online to porady prawne online i dokumenty prawne dla firm oraz osób fizycznych, Nie musisz zatem umawiać się na spotkanie, ale zostań w domu i usiądź komfortowo przed komputerem (tabletem, smartfonem) i daj nam znać, a prawnik online odpowie na Twoje zapytanie prawne.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą