0

Czy korzystanie z porad prawnych online jest bezpieczne ?

Data2020-06-27

Korzystanie z porad prawnych online jest bezpieczne ?

Z roku na rok sprzedaż towarów i usług coraz bardziej przenosi się do wirtualnego świata. Z pewnością można stwierdzić, że jeśli firma nie posiada swojej platformy w Internecie, wówczas jest mniej wiarygodna dla konsumentów. Co więcej, budowanie świadomości marki jest wtedy nieco utrudnione, ponieważ obecnie potencjalni klienci w pierwszej kolejności poszukują odpowiedzi na potrzeby i pytania w sieci. Nic więc dziwnego, że nawet tak istotne w naszym życiu sektory, jak medycyna czy prawo również znajdują tam swoje miejsce.W dzisiejszych czasach handel w sieci jest czymś powszechnym, a co więcej, coraz bardziej się rozwija. Większość przedsiębiorstw rozszerza swoją działalność otwierając strony internetowe, gdzie mogą sprzedawać wysyłkowo oferowane towary. Daje to duże możliwości rozwijania biznesu, na przykład w postaci dotarcia do większej ilości potencjalnych klientów. Możliwe jest również kreatywne przedstawienie swojej oferty, poprzez przykuwające uwagę fotografie czy ciekawe opisy, dzięki czemu marka stanie się bardziej rozpoznawalna.

Usługi prawne online – na jakiej zasadzie?

Usługą, która jest coraz częściej świadczona przez Internet są porady prawne online. Mechanizm działania nie jest skomplikowany, a pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza z opisem problemu oraz wypisanie pytań, na które ma odpowiedzieć prawnik. W razie potrzeby warto również dodać skany lub pliki z dokumentami do przejrzenia. Zgłoszenie jest następnie wysyłane do bezpłatnej wyceny, a po jej otrzymaniu klient może zdecydować, czy chce podjąć współpracę. Jeśli odpowiedź jest twierdząca, prawnik odpowiada na zadane pytania i umieszcza dane w zabezpieczonych dokumentach, które przesyłane są do klienta.

Dla kogo?

Z porad prawnych online może skorzystać każdy – zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. W skład usługi może wchodzić prawna dotycząca prostych spraw związanych na przykład z życiem codziennym, zarządzaniem firmą czy z sporządzeniem dokumentów. To rozwiązanie sprawdzi się osobom, które na przykład ze względu na pracę czy dzieci nie mogą udać się po poradę osobiście bądź zwyczajnie cenią sobie wygodę załatwiania spraw przez Internet. Wybierając wirtualną platformę prawną czy kancelarię, zorientowaną online, w krótkim czasie otrzymasz poradę lub sporządzone pismo.

Czy to bezpieczne?

Pliki z poufnymi danymi, które są udostępniane przez platformę prawną czy e-kancelarie zostają poddane specjalnemu szyfrowaniu. Oznacza to, że trzeba wpisać specjalnie wygenerowane hasło oraz login, by otworzyć plik. Ponadto, dane umieszczane są na szyfrowanych stronach, czyli takich, które posiadają specjalny certyfikat poświadczający ich wiarygodność. Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) gwarantuje, że dane znajdujące się na stronie są poufne i bezpieczne, jak również wszelka aktywność, komunikacja i zachodzące na niej transakcje. Zadaniem SSL jest kodowanie danych podczas ich transmisji.

Dlatego porady prawne online w dzisiejszych czasach, w szczególności występującej pandemii, to super rozwiązanie dla firm i osób fizycznych.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą