0

Prawo e-commerce – porady prawne online

Prawo e-commerce to stosunkowo nowy obszar prawa, powstały z uwagi na zmieniający się rynek usług w wyniku handlu elektronicznego. Cały e-commerce to potężna branża w skali światowej i europejskiej, jak również prężna branża w naszym kraju, generująca co raz większe przychody, na tle handlu detalicznego, mi.in z powodu wielu oczywistych zalet tj. szerokiej oferty produktów, lepszych cen, szybkości i wygody czy płatności online.

Porady prawne online w tym zakresie polegają na świadczeniu przez nas profesjonalnego doradztwa prawnego dla całego sektora e-commerce. Prowadzenie sprzedaży czy świadczenie usług w internecie to nie tylko wielkie możliwości, ale również szereg obowiązków i wymogów prawnych, które trzeba spełnić. Dlatego kompleksowo doradzamy przedsiębiorcom w branży e-commerce, nowoczesnych technologii czy twórcom oprogramowania webowego czy mobilnego. Przede wszystkim tworzymy profesjonalną dokumentację prawną dla sklepów i serwisów internetowych, portali, platform marketplace, aplikacji mobilnych. W skład dokumentacji prawnej wchodzą profesjonalne regulaminy, polityki prywatności, cookies i inne dokumenty. Ważne są również wzory i klauzule zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO, które trzeba dostosować do strony sklepu, serwisu, portalu. Porady prawne online dotyczą m.in. dostosowania działalności gospodarczej do wymogów prawa konsumenckiego, prawa ochrony danych osobowych czy ochrony własności intelektualnej. Przy wdrożeniach prawnych sklepów czy serwisów internetowych przeprowadzamy audyt prawny prowadzonej działalności ze szczególnym uwzględnieniem profilu działalności. Oprócz głównych dokumentów tj. regulaminy czy polityki prywatności przygotowujemy procedury reklamacyjne i gwarancyjne, chroniące interesy przedsiębiorców, z uwzględnieniem prawa konsumenckiego.

Niezwykle istotną naszą specjalizacją są wdrożenia zagraniczne sklepów czy serwisów internetowych, w szczególności na terytorium UE. Przygotowujemy profesjonalny regulamin sklepu internetowego po angielsku, niemiecku, francusku, włosku, hiszpańsku, holendersku i w innych językach obcych. Określony procent naszych wdrożeń prawnych dotyczy też Europy Środkowo-Wschodniej czy Południowej. Zatem przygotowujemy regulamin sklepu internetowego w Czechach, na Słowacji, Na Węgrzech czy w Rumunii.

Jako specjaliści kompleksowo obsługujemy e-commerce w Polsce czy Europie dla naszych klientów, dbając o ich komfort i bezpieczeństwo prawne.

Proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz lub wyślij maila

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

 Otrzymasz wycenę zapytania
Wstępna analiza zapytania

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego do analizy. Następnie otrzymasz odpowiedź z wyceną usługi. Jeżeli nie możemy zająć się sprawą również otrzymasz odpowiedź.

porada prawna lub dokument prawny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online. Czas realizacji zależy od zapytania. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłane do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą