REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO NA ZAGRANICZNE RYNKI

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO NA ZAGRANICZNE RYNKI
2020-02-29

W niniejszym wpisie poruszamy tematykę wyboru prawa właściwego w przypadku regulaminu sklepu internetowego na obce rynki, europejski i pozaeuropejski.

Porady prawne online-Brexit
2020-02-16


W zeszłym roku na blogu poświęcaliśmy dużą uwagę  tematyce Brexitu, śledząc bacznie aktualną sytuację.  1 lutego 2020 Brexit w końcu się dokonał i zaczęła obowiązywać umowa o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE. Jakie są tego konsekwencje ?

Porady prawne online – ważne zmiany w prawie w 2020 roku
2020-01-25

Niedawno informowaliśmy o zmianach w prawie, które wejdą w życie 1 czerwca 2020. Chcielibyśmy przedstawić i podsumować inne zmiany w prawie, które są istotne dla obrotu gospodarczego w tym roku.

Regulamin sklepu internetowego – niezbędne informacje dla klientów
2020-01-12Każdy sprzedawca internetowy musi być świadomy swoich obowiązków w branży e-commerce. Branża ta niesie za sobą nie tylko potężne możliwości, ale również obowiązki prawne. Dlatego w tym wpisie postaramy się skrótowo wskazać co musi zawierać Wasz regulamin sklepu internetowego, aby spełniał wymogi prawne.

Porady prawne online -zmiany w Kodeksie cywilnym i ustawie o prawach konsumenta
2019-12-28W naszej bieżącej działalności dla e-commerce i nie tylko informujemy klientów o zachodzących zmianach w prawie. W tym roku 31 lipca 2019 została uchwalona ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych, która znowelizowała m. in. Kodeks cywilny oraz Ustawę o prawach konsumenta. Zmiany wejdą w życie 1 czerwca 2020. Pozostaje około 5 miesięcy na przygotowanie dokumentów prawnych do zmian, w tym polskich regulaminów sklepów internetowych.

PORADY PRAWNE ONLINE-BREXIT STAN NA LISTOPAD 2019
2019-11-11

W tym roku zamieszczamy szereg wpisów w zakresie tematyki Brexitu, które przedstawiają jego  potencjalne następstwa oraz aktualną sytuację. Teraz również przedstawimy aktualną sytuację, ponieważ wiele spraw się wydarzyło.

Porady prawne online-zalety
2019-10-21

Korzystanie z porad prawnych jest już powszechne w naszym kraju. Jednak wiele osób staje przed trudnym wyborem, czy udać się do kancelarii, czy też skorzystać z wygodnej formuły, jaka są porady prawne online. Prawnik online to jednak wiele zalet, o których warto wspomnieć. Doradztwo prawne przez internet to nowoczesna formuła, która ma za sobą wiele przekonujących argumentów. Sprawdź, jakie są zalety takich porad prawnych i dlaczego warto z nich korzystać.

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO PO ANGIELSKU
2019-09-27

Profesjonalny regulamin sklepu internetowego po angielsku, regulamin sklepu internetowego po niemiecku czy regulamin sklepu internetowego po francusku oraz  inne.

W naszej bieżącej obsłudze prawnej dla e-commerce określony procent zleceń dotyczy cały czas spraw zagranicznych. Między innymi ostatnie ciekawe projekty tj. całe prawne wdrożenie serwisu z e-sportu dla klienta z Wielkiej Brytanii czy też sieć sklepów meblarskich w kilku krajach europejskich. Klienci zadają często pytanie jakie postanowienia powinny zawierać wtedy takie dokumenty jak regulamin sklepu internetowego czy regulamin serwisu internetowego.

Regulamin sklepu internetowego – dlaczego jest tak ważny?
2019-09-02

Regulamin sklepu internetowego jest nieodzownym elementem funkcjonowania e-sklepu. Dlaczego ? Ponieważ zastępuję tradycyjną umowę pisemną, która łączy sprzedawcę z kupującym i stanowi zbiór norm i zasad regulujących sposób dokonywania transakcji w Twoim e-sklepie. Regulamin wypełnia treścią umowę między sprzedającym a kupującym. Aby przygotować kompleksowy dokument należy bazować na wielu aktach prawnych m.in. : Kodeks cywilny, ustawa o ochronie konkurencji i konsumentów, ustawa o prawach konsumentach, ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także regulacje europejskie.

RODO DLA SKLEPÓW INTERNETOWYCH ORAZ W SERWISIE ALLEGRO
2019-07-26

W niniejszym artykule chcielibyśmy poruszyć kwestie RODO dla sklepów internetowych oraz wytyczne w serwisie allegro. .

Regulamin sklepu internetowego – Prawo do odstąpienia i prawne wyjątki
2019-06-13

Niniejszym wpisem chcemy poruszyć tematykę prawa do odstąpienia od umowy, a przede wszystkim przewidzianych prawem wyjątków od tego prawa.

Regulamin serwisu internetowego – jego waga i znaczenie?
2019-05-29

Niniejszym wpisem chcemy podkreślić wagę tego dokumentu w wymiarze prawnym polskim jak i zagranicznym.

Porady prawne online -sprzedaż na allegro
2019-05-13

W związku ze zmianami na allegro postanowiliśmy niniejszym wpisem wspomnieć o aktualnych wymogach dla sprzedawców internetowych w tym serwisie.

Brexit – Aktualna sytuacja i meandry prawne
2019-04-26

W marcu zamieściliśmy dwa wpisy w zakresie tematyki Brexitu, które przedstawiały potencjalne następstwa twardego Brexitu oraz aktualną sytuację. Teraz również przedstawimy aktualną sytuację oraz wskażemy kolejne meandry prawne w zakresie możliwych rozwiązań.

Płatność za pobraniem w regulaminie sklepu internetowego oraz płatność gotówką w obrocie
2019-04-12

Niniejszym wpisem chcieliśmy poruszyć temat szeroko pojętego obrotu gotówkowego, w tym dotyczącego stosowania opcji za pobraniem w sklepach internetowych. Czy w przypadku sklepów czy serwisów internetowych należy mieć opcję za pobraniem czyli płatność przy odbiorze towaru ? Ponadto coraz częściej można spotkać na rynku miejsca np. sklepy, punkty gastronomiczne, strefy kibica, biletomaty, gdzie wykluczona jest płatność gotówką. Czy jest to legalne dla konsumenta?

RODO dokumentacja w e-commerce
2019-04-05

Jakiś czas temu poczyniliśmy wpis w temacie ochrona danych osobowych w kontekście serwisu czy sklepu internetowego. Teraz przyszedł czas na większe konkrety w tym temacie.

Porady prawne online – Brexit co nas czeka?
2019-03-29

Niedawno poczyniliśmy wpis w zakresie tematyki Brexitu, który przedstawiał potencjalne następstwa twardego Brexitu. Teraz czas na przedstawienie aktualnej sytuacji, która jest bardzo zmienna i wyjaśnienie pewnych prawnych aspektów Brexitu.

Porady prawne online – zbliżający się BREXIT i jego konsekwencje
2019-03-07

Nieuchronnie zbliża się czas decyzji w przedmiocie Brexitu. 29/30 marca 2019 r. w sytuacji braku jakiegokolwiek porozumienia Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej stanie się państwem trzecim dla UE. Dlatego w naszej bieżącej działalności tj. porady prawne online w sprawach społeczno-politycznych chcemy się podzielić pewnymi refleksjami i potencjalnymi następstwami brexitu w najgorszym scenariuszu (tzw. hard Brexit). Czy jest one realnym rozwiązaniem i jakie niesie konsekwencje?

Regulamin sklepu internetowego i regulamin serwisu internetowego – postanowienia dotyczące przedsiębiorców w relacji B2B
2019-02-20

Tylko profesjonalny regulamin sklepu internetowego czy regulamin serwisu internetowego może zabezpieczać wasze interesy z perspektywy sprzedającego. Oczywiście najczęściej nasze wpisy dotyczą tych relacji z Waszymi klientami, będącymi konsumentami. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się również kwestią relacji B2B.

Porady prawne online-procedury prawne i wyborcze po śmierci Ś.P Prezydenta Adamowicza
2019-02-13

Większość Polaków wstrząsnęła tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Niniejszy wpis należy traktować jako porada prawna online w bieżących sprawach społecznych. Oprócz bieżących spraw online klientów w ramach „doradztwo prawne online ” czy „internetowe porady prawne” od czasu do czasu formułujemy również porady prawne online dotyczące szerzej spraw społecznych.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą