Regulamin serwisu internetowego

Regulamin serwisu jest nieodzownym elementem funkcjonowania serwisu internetowego. Dlaczego? Ponieważ zastępuję tradycyjną umowę pisemną, która łączy usługodawcę z użytkownikiem (usługobiorcą) i stanowi zbiór norm i zasad określających warunki świadczenia usług drogą elektroniczną. Regulamin sklepu internetowego jest bardziej typowy. Każdy dokument czy dotyczy stricte sklepu czy serwisu internetowego, musi uwzględniać specyfikę branży klienta oraz określone przepisy prawne sektorowe.

Obowiązek posiadania takiego dokumentu jak „Regulamin serwisu internetowego” wynika z Ustawy o świadczeniu usług elektronicznych. Dokładnie art. 8. pkt 4. Ustawy o świadczeniu usług elektronicznych stanowi, iż „Usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem” . Ponadto to ,co istotne w kontekście wspomnianej ustawy, to obowiązek nieodpłatnego udostępniania regulaminu przed zawarciem umowy o świadczenie usług drogą elektroniczną . Dobry regulamin musi nie tylko wypełniać obowiązki informacyjne ze strony usługodawcy względem konsumenta, ale nie może zawierać klauzul niedozwolonych.
W związku z powyższym tak istotne jest, aby przed startem serwisu internetowego zamówić profesjonalny regulamin, który zabezpieczy przed złymi konsekwencjami przyszłych usługodawców. Regulaminy na zagraniczne rynki muszą uwzględniać również prawo obce danego kraju, w którym nasi klienci prowadzą biznes. W przypadku realizacji zagranicznych musimy konfrontować treść dokumentów z prawem obcym danego kraju. Bez względu na to czy mamy do czynienia ze standardowymi, bądź szytymi na miarę serwisami, zespół prawny eprawohub.pl zaprasza do współpracy w przedmiocie. Zajmujemy się przygotowywaniem profesjonalnych dokumentów na rynek polski, europejski czy inny zagraniczny.

Zapytaj prawnika o regulamin

Regulamin serwisu internetowego

Oferujemy profesjonalną dokumentację prawną w branży serwisów internetowych. Doradzamy, projektujemy i wdrażamy prawnie ciekawe i innowacyjne projekty.

Czego potrzebujesz?

Poniżej możesz załączyć plik

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O.,Os.Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

Dlaczego właśnie my?

Prawo jest dla każdego i każdy ma prawo do sprawiedliwości
  • Szybko i Wygodnie – Bez wychodzenia z domu otrzymujesz dokładnie to czego potrzebujesz.
  • Tanio – Stać Cię na nas. Jesteśmy platformą prawną na każdą kieszeń.
  • Nowocześnie – Najlepsze oprogramowanie dostępne na każdym urządzeniu.
  • Bezpiecznie – Pełne zachowanie poufności. Twoje dane są szyfrowane.
  • Powszechnie dostępne – Prawnicy w całej Polsce. Prostota i zrozumiały język.
WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą