0

Prawo IT – Porady prawne online

 

Prawo IT to prawo, które ukształtowało się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i odnosi się do firm informatycznych, programistycznych (software house), a także agencji interaktywnych czy startupów. Porady prawne online w tym zakresie służą temu, aby profesjonalnie doradzać i stale wspierać przedsiębiorców w tych obszarach prawnych. Posiadając doświadczenie w obsłudze wielu przedsiębiorców w branży nowoczesnych technologii, rozumiemy oczekiwania i potrzeby z branży IT. Doradztwo prawne online dotyczy wielu zagadnień prawnych, odnoszących się do analizy prawnej projektów informatycznych w Polsce i Europie, audytów prawnych co do zgodności ze standardami IT, opiniowania umów o tworzenie oprogramowania czy też umów inwestycyjnych. Zatem porady prawne online dotyczą bardzo skomplikowanych zagadnień od strony technicznej i technologicznej, które należy ubrać w szatę prawną. Zakres naszych usług dotyczy sporządzania rozmaitych umów i innej dokumentacji prawnej w branży IT, regulaminów aplikacji mobilnych oraz bieżącej obsługi prawnej firm IT.

Należy wspomnieć o ważnych umowach SaaS ( Software as a Service) czy SLA (Service Level Agreement). Umowy SaaS w pewnym uproszczeniu polegają na udostępnieniu klientom oprogramowania online bez konieczności instalacji na serwerach lub komputerze klienta, najczęściej w chmurze. Natomiast umowy SLA nazywane utrzymaniowe dotyczą obowiązku utrzymania oprogramowania, aktualizacji i stałego wsparcia technicznego dla klientów przez firmy IT. Do innych umów z branży IT można przykładowo zaliczyć umowy wdrożeniowe, umowy na zakup licencji, dystrybucję oprogramowania czy outsourcingu usług IT itd.

Reasumując porady prawne online w zakresie prawa IT w naszym serwisie www.eprawohub.pl dotyczą szerokiego spektrum skomplikowanych zagadnień technologicznych, w których służymy pomocą dla różnych firm z branży IT czy kreatywnej. Stale współpracujemy z programistami, informatykami przy większych projektach na rynku polskim i zagranicznym, dzięki czemu posiadamy unikatowe doświadczenie.

Proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz lub wyślij maila

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

 Otrzymasz wycenę zapytania
Wstępna analiza zapytania

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego do analizy. Następnie otrzymasz odpowiedź z wyceną usługi. Jeżeli nie możemy zająć się sprawą również otrzymasz odpowiedź.

porada prawna lub dokument prawny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online. Czas realizacji zależy od zapytania. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłane do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą