0

Prawo IT – Porady prawne online

 

Prawo IT to prawo, które ukształtowało się wraz z rozwojem nowoczesnych technologii i odnosi się do firm informatycznych, programistycznych (software house), a także agencji interaktywnych czy startupów. Porady prawne online w tym zakresie służą temu, aby profesjonalnie doradzać i stale wspierać przedsiębiorców w tych obszarach prawnych. Posiadając doświadczenie w obsłudze wielu przedsiębiorców w branży nowoczesnych technologii, rozumiemy oczekiwania i potrzeby z branży IT. Doradztwo prawne online dotyczy wielu zagadnień prawnych, odnoszących się do analizy prawnej projektów informatycznych w Polsce i Europie, audytów prawnych co do zgodności ze standardami IT, opiniowania umów o tworzenie oprogramowania czy też umów inwestycyjnych. Zatem porady prawne online dotyczą bardzo skomplikowanych zagadnień od strony technicznej i technologicznej, które należy ubrać w szatę prawną. Zakres naszych usług dotyczy sporządzania rozmaitych umów i innej dokumentacji prawnej w branży IT, regulaminów aplikacji mobilnych oraz bieżącej obsługi prawnej firm IT.

Należy wspomnieć o ważnych umowach SaaS ( Software as a Service) czy SLA (Service Level Agreement). Umowy SaaS w pewnym uproszczeniu polegają na udostępnieniu klientom oprogramowania online bez konieczności instalacji na serwerach lub komputerze klienta, najczęściej w chmurze. Natomiast umowy SLA nazywane utrzymaniowe dotyczą obowiązku utrzymania oprogramowania, aktualizacji i stałego wsparcia technicznego dla klientów przez firmy IT. Do innych umów z branży IT można przykładowo zaliczyć umowy wdrożeniowe, umowy na zakup licencji, dystrybucję oprogramowania czy outsourcingu usług IT itd.

Reasumując porady prawne online w zakresie prawa IT w naszym serwisie www.eprawohub.pl dotyczą szerokiego spektrum skomplikowanych zagadnień technologicznych, w których służymy pomocą dla różnych firm z branży IT czy kreatywnej. Stale współpracujemy z programistami, informatykami przy większych projektach na rynku polskim i zagranicznym, dzięki czemu posiadamy unikatowe doświadczenie.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą