0

Darmowy czy płatny regulamin dla sklepu internetowego?

Data2020-09-30

Istotny element serwisu sprzedażowego

Tworząc sklep internetowy należy pamiętać o wielu rzeczach – nie tylko o przejrzystym interfejsie czy atrakcyjnej ofercie produktowej, ale również o regulaminie. Jest to ważny element, ponieważ bez wątpienia bierze udział w zapewnieniu użytkownikom poczucia bezpieczeństwa zakupów oraz kreowaniu wizerunku godnego zaufania sprzedawcy. Dzięki temu klienci będą chętnie wracać, a nowi widząc profesjonalizm Twojego działania zostaną zachęceni do skorzystania z oferty. Brak listy obowiązujących zasad oraz praw i obowiązków stron może generować problemy na przykład związane ze zwracaniem towaru. Dobrze skonstruowana lista z pewnością oszczędzi Ci stresu i ułatwi kontakt z klientem.


Regulamin dla sklepu internetowego a prawo

Według przepisów nie jest on wymagany, natomiast ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną w art. 8 przewiduje obowiązek umieszczenia na stronie “zasad świadczenia usług drogą elektroniczną” – jest to coś podobnego, ale innego. Jednak z powodzeniem można zawrzeć je w regulaminie dla sklepu internetowego łącząc w te dwie rzeczy w całość
przystępną dla użytkowników.

Darmowy czy płatny?

W sieci możesz znaleźć wiele darmowych propozycji regulaminów dla sklepów internetowych. Jednak chcąc poważnie traktować Twoje przedsiębiorstwo zastanów się nad tym, czy nie warto lepiej sięgnąć po rozwiązania skrojone specjalnie pod Twoje potrzeby. Zatem lepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług profesjonalistów i zapłacenie za sporządzenie w pełni zgodnego regulaminu dla Twojego sklepu internetowego. Warto pamiętać, że w dokumencie tym nie mogą być umieszczone niedozwolone klauzule (naruszające prawa konsumentów), a co więcej powinien być też na bieżąco aktualizowany, aby pozostawał zgodny z obowiązującymi przepisami.


Co m.in powinien zawierać regulamin sklepu ?
-rodzaj oraz zakres świadczonych przez Ciebie usług drogą elektroniczną,
-dokładne warunki ich świadczenia oraz zawierania, a także rozwiązywania umów,
-informacje o postępowaniu reklamacyjnym i polityce zwrotów,
-informacje o działaniu zgodnie z RODO.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą