0

Jakie są zalety porad prawnych online?

Data2018-04-06

Korzystanie z porad prawnych jest już powszechne w naszym kraju. Jednak wiele osób staje przed trudnym wyborem, czy udać się do kancelarii, czy też skorzystać z wygodnych porad prawnych online. Część Polaków sądzi, że porady prawne online nie zawsze są wiarygodne i zdecydowanie wybiera spotkanie twarzą w twarz z prawnikiem. Z kolei zwolennicy porad prawnych przez internet rozwiewają te obawy, podając wiele przekonujących argumentów. Sprawdź, jakie są zalety porad prawnych online i dlaczego warto z nich korzystać.

Zalety porad prawnych online

Porady prawne prowadzone drogą elektroniczną nie bez przyczyny cieszą się coraz większą popularnością. Podstawowe zalety porad prawnych online to:

 

Czego można uniknąć, korzystając z porad prawnych online?

Porady prawne online znacznie różnią się od tych udzielanych w kancelariach. Przede wszystkim otrzymujemy je na papierze, a więc mamy pewność, że nie przekręcimy słów prawnika i nie zanotujemy błędnie czegoś, co zostało wypowiedziane w niezrozumiałym prawniczym żargonie. Porady prawne online są sporządzane prostym językiem, ponieważ ich odbiorcami nie są prawnicy, lecz osoby spoza branży. Korzystając z porad prawnych online, unikamy również czekania w kolejkach i dezorganizowania planu dnia w celu udania się do kancelarii. Porady prawne przez internet są również tańsze niż te udzielane w kancelariach i realizowane z reguły w ciągu doby od momentu otrzymania pytania. W przypadku porad internetowych nie musimy również obawiać się tego, że trafimy na prawnika, który nie specjalizuje się w danej gałęzi prawa, a więc nie jest w stanie udzielić nam kompetentnej porady.

Jak działają porady prawne online?

Korzystanie z porad prawnych online jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie internetowej platformy prawnej, w którym zostaniesz poproszony o podanie podstawowych danych (imię, nazwisko, telefon, e-mail), wskazanie, czy jesteś konsumentem, czy przedsiębiorcą, a także zamieszczenie tematu oraz treści pytania. Jeśli uznasz, że to konieczne, możesz również dodać plik w załączniku. Wysłane zapytanie ląduje w skrzynce prawnika, który w ciągu 2 godzin wysyła do Ciebie odpowiedź zawierającą darmową wycenę porady prawnej wraz z pytaniem, czy decydujesz się na skorzystanie z usługi. Jeśli tak, zostaniesz poproszony o wpłatę wspomnianej kwoty na konto, a prawnik zajmie się przygotowywaniem wyczerpującej porady prawnej, którą otrzymasz nawet w ciągu 24 godzin od momentu wpłaty. Porady prawne online przesyłane są w formacie DOC lub PDF, abyś bez problemu mógł otworzyć je na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub konsumentem, który korzysta z dużej liczby porad prawnych, możesz również wykupić korzystny Smart Abonament i otrzymywać porady prawne online jeszcze taniej.

Dokumenty prawne online

Oprócz porad prawnych online wiele platform równie często oferuje dokumenty prawne online. Oznacza to, że możesz szybko, tanio i łatwo otrzymać profesjonalnie sporządzone dokumenty biznesowe, osobiste lub związane z rodziną. Dzięki takim rozwiązaniom masz pewność, że otwierana przez Ciebie firma będzie odpowiednio zabezpieczona, a umowy dla Twoich pracowników w pełni profesjonalne. Korzystanie z usług platformy prawnej online to korzyść dla każdej firmy, której nie stać na zatrudnianie własnego prawnika, gdyż porady oraz dokumenty prawne online są na wyciągnięcie ręki.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą