0

PRAWNIK ONLINE (DORADZTWO PRAWNE ONLINE W 2019 R.)

Data2019-01-21

W dzisiejszych czasach internet jest źródłem wiedzy w rozmaitych dziedzinach życia. Ludzie szukają odpowiedzi na różne zapytania w życiowych sprawach w wyszukiwarce google, korzystając z rozmaitych porad online. Tendencja ta dotyczy również tak specjalistycznych dziedzin jak medycyna czy prawo.

Te trendy tylko się pogłębiają i będą widoczne w roku 2019. Porady prawne online stają się coraz bardziej popularne w przedmiocie doradztwa w naszej branży. Oczywiście internetowe porady prawne nie zastąpią nigdy całkiem kancelarii prawych działających w wyspecjalizowanych biurach. W szczególności dotyczy to dużych i średnich kancelarii prawnych obsługujących duży i średni biznes, gdzie oczekuje się bardzo wyspecjalizowanych usług, szytych na miarę . Jednak również w ich przypadku nowoczesne technologie odgrywają co raz większą rolę, m.in. poprzez kreatory dokumentów, które można ustandaryzować. Także prawników procesowych nikt nie zastąpi, jeżeli klienci potrzebują załatwienia sprawy w sądzie. Jednakże w stosunku do małych, często jednoosobowych kancelarii nowoczesne technologie doprowadzą w niedalekiej przyszłości do ich upadku, za wyjątkiem tych, które przestawią się na nowy model funkcjonowania. Jednak trendy są bardzo widoczne. W szczególności w stosunkowo, prostych, codziennych, sprawach porady prawne online są tak samo kompetentne, ale przede wszystkich wygodniejsze i tańsze. Także w sprawach biznesowych dobrze się sprawdzają. Porady prawne dla firm, w szczególności tych mniejszych stają się co raz bardziej popularne. U nas co raz więcej przedsiębiorców przechodzi na wygodne smart abonamenty, które gwarantują porady prawne on line i dokumenty prawne za przystępną cenę co miesiąc. Oferują niezwykle dużo, w zależności od pakietu, nie narażając jednocześnie zasadniczo budżetów firm. Taki prawnik online dla firm jest na wagę złota, w szczególności w polskiej rzeczywistości prawnej, gdzie przepisy prawne dla firm są niejasne, skomplikowane i podatne na mnogość zmian.

Wszystkich nas goni czas, a w tym aspekcie porada prawna online ma zasadniczą przewagę nad standardowymi usługami. Co istotne nie warto korzystać z tzw. porad darmowych czy bardzo tanich. Nic za darmo lub pół darmo wartościowego w tym świecie nie można otrzymać. Jeżeli oczekujemy kompetentnej porady od lekarza, to zawsze jest ona odpłatna. Podobnie jest w przypadku prawników. Szybkość, wygoda (bez wychodzenia z domu), dobra cena i co ważne profesjonalizm. To cechy, które charakteryzują doradztwo prawe online w naszym serwisie eprawohub.pl .

W jakich dziedzinach porada prawna online jest najczęściej stosowana. Trudno generalizować. Ale spektrum jest bardzo szerokie, od prostych spraw rodzinnych i życiowych, po bardziej skomplikowane biznesowe. W naszej działalności dużą rolę odgrywa branża e-commerce i bieżące doradztwo oraz dokumentacja prawna dla sklepów i serwisów internetowych. Oczywiście najbardziej reprezentatywnymi dokumentami jest regulamin sklepu internetowego i regulamin serwisu internetowego. Poza tym polityki prywatności, klauzule zgody, obowiązki informacyjne etc. czy też cała dokumentacja wewnętrzna RODO w obszarze „ochrona danych osobowych”.

W nowym roku 2019 będziemy zauważać pogłębienie pewnych występujących już trendów. Porady prawne online muszą być szybkie w miarę możliwości, jak najbardziej wygodne i dostępne na każdym urządzeniu, tańsze niż standardowo w biurze, ale równie wartościowe merytoryczne. Występują również nowe specyfikacje technologiczne w obszarze doradztwa online, widoczne już w szczególności w USA, o których będziemy Was informować w kolejnych wpisach.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą