0

Regulamin aplikacji mobilnej i webowej – dlaczego jest ważny i co powinien zawierać ?

Data2020-10-31

Istotny element aplikacji mobilnej i webowej

Tworząc aplikację mobilną czy webową należy pamiętać o wielu rzeczach – nie tylko o rozmaitych funkcjonalnościach aplikacji pod kątem odbiorców, ale również o zabezpieczeniu prawnym, bez którego najlepszy produkt nie odniesie sukcesu. Aplikacje mobilne czy webowe rozwijają się w niesamowitym tempie na rynku i zaczynają funkcjonować w prawie każdej branży. Regulamin aplikacji mobilnej i webowej zastępuje umowę pomiędzy Operatorem aplikacji/Usługodawcą a Użytkownikami czyli zastępuje tradycyjną umowę pomiędzy stronami. Jest to umowa zawierana drogą elektroniczną, która reguluje wzajemne prawa i obowiązki Operatora i Użytkowników aplikacji. Regulamin zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa w korzystaniu z usług oraz kreuje wizerunek godnego zaufania Operatora. Dzięki temu klienci będą chętnie wracać, a nowi widząc profesjonalizm Twojego działania zostaną zachęceni do skorzystania z funkcjonalności Twojej aplikacji.

Co powinien zawierać regulamin aplikacji mobilnej czy webowej ?

Każdy Operator aplikacji powinien posiadać taki dokument prawny . Jest to niezbędny element funkcjonowania aplikacji mobilnej czy webowej.

  1. Regulamin aplikacji mobilnej i webowej szczegółowo reguluje przedmiot jej funkcjonowania, cel i specyfikę działania, bez względu na branżę.
  2. Regulamin winien wskazywać dane dotyczące właściciela aplikacji, warunki techniczne funkcjonowania i zasady korzystania z aplikacji,
  3. Ponadto powinien określać prawa i obowiązki użytkowników oraz Operatora.
  4. Regulamin również musi wskazywać sposoby zawierania umowy (najczęściej o świadczenie usług drogą elektroniczną) i sposoby zakładania konta użytkownika (dane potrzebne do rejestracji tegoż konta).
  5. W przypadku płatnych aplikacji webowych czy mobilnych regulamin musi określać sposoby płatności, w tym operatora płatności elektronicznych.
  6. Regulamin powinien zawierać prawo odstąpienia dla konsumentów i jego wyłączenia w przypadku płatnych usług dla B2C.
  7. Ponadto winno się wskazywać tryb reklamacyjny czy postanowienia dotyczące praw autorskich.

Powyższe punkty nie wyczerpują tematu, ale wstępnie go nakreślają. Każda aplikacja wymaga indywidualnej analizy prawnej, przed stworzeniem dokumentów. Regulamin aplikacji mobilnej czy webowej jest wstępem do sukcesu , którego nie osiągniesz bez profesjonalnego uregulowania kwestii prawnych. Dlatego zachęcamy do współpracy.

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą