0

Regulamin sklepu internetowego w UK

Data2020-11-29

Data 1 stycznia 2021 r. ma ważkie konsekwencje w związku z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE i końcem okresu przejściowego. Obowiązuje Umowa o handlu i współpracy pomiędzy Unią Europejską (UE) a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Konsekwencje dotyczą zarówno obywateli, jak i firm z UK oraz UE, w tym sklepy internetowe, które muszą przygotować się na nowe procedury. Regulamin sklepu internetowego w UK jest jednym z elementów szerszej całości.

Koniec okresu przejściowego był trudny dla przedsiębiorców z UK i UE w kontekście wzajemnych stosunków, z uwagi na niepewność co do ostatecznych relacji pomiędzy UE a UK. Dotyczy to również sklepów internetowych działających w UK i sprzedających na UE oraz sklepów z UE sprzedających na terytorium UK. Dlatego jeżeli zakładasz sklep internetowy w UK lub sprzedajesz z UE do UK należy się przygotować na szereg obowiązków. Co istotne w wyniku umowy wprowadzono strefę wolnego handlu i ceł bez kontyngentów, z uwzględnieniem reguły pochodzenia towarów (0 % preferencyjna stawka po potwierdzeniu , że dany towar został w wystarczający sposób wytworzony w UK czy w UE). Dla firm są nowe procedury, w tym dla sklepów internetowych działających z UK na UE i z UE do UK. Od 1 stycznia 2021 jest obowiązkowy Numer EORI , bez którego nie można legalnie importować, ani eksportować towarów z Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii. Dla firm zarejestrowanych w UK i sprzedających do UE również jest to wymagane. Ponadto zmieniły się procedury rozliczania vatu. Więcej możecie dowiedzieć zasięgając dodatkowych informacji w ramach naszego bieżącego doradztwa.

Regulamin sklepu internetowego w UK do dedykowana usługa przeznaczona przede wszystkim dla Polaków mających firmy na tamtym terytorium i otwierających sklepy internetowe, jak również rozszerzających biznes z UE na terytorium UK. Regulamin sklepu i inne dokumenty muszą być przygotowane według prawa brytyjskiego, aby sprzedaż odbywała się zgodnie z tamtejszymi regulacjami i z uwzględnieniem zmian brexitowych. Służymy pełną pomocą w tym zakresie. Zapraszamy do współpracy. https://eprawohub.pl/kategoria-produktu/regulaminy/regulamin-sklepu-internetowego-w-uk/

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT

ZAUFALI NAM M.IN

W Polsce i za granicą