0

Prawo gospodarcze – Porady prawne online

 

Prawo gospodarcze to jedna z podstawowych dziedzin prawa, która dzieli się na prawo publiczne i prywatne. Porady prawne online służą temu, aby w tym zakresie świadczyć doradztwo prawne dla klientów, którzy są przedsiębiorcami w ich działalności gospodarczej. Należy wskazać, iż prawo gospodarcze dzieli się na prawo publiczne i prywatne( w pewnym uproszczeniu -prawo handlowe -zobacz osobna zakładka). Prawo gospodarcze publiczne to normy prawne, które regulują relacje i stosunki pomiędzy państwem a podmiotami gospodarczymi. Jednocześnie ta część prawa pokazuje cały proces wpływu państwa na gospodarkę, poprzez umocowane do tego organy wraz ze swoimi kompetencjami władczymi wobec innych podmiotów. Prawo gospodarcze prywatne to normy prawne, które regulują relacje i stosunki gospodarcze pomiędzy podmiotami prawa prywatnego w obrocie gospodarczym, bez pośrednictwa organów publicznych i ich nadzoru. Całościowo prawo gospodarcze nie jest ujęte w jednym kodeksie. Dlatego porady prawne online udzielane przez prawników serwisu www.eprawohub.pl dotyczą de facto wielu poddziedzin w zakresie szeroko pojętego prawa gospodarczego (publicznego czy prywatnego), które stanowią szerokie spektrum zagadnień. W zakresie publicznego prawa gospodarczego (handlowemu poświęcamy osobny wpis) należy wskazać, iż reguluje zasady prowadzenia działalności gospodarczej przez różne podmioty, w tym Skarb Państwa i jednostki samorządu terytorialnego, zasady koncesjonowania etc. W ramach tej poddziedziny można wyróżnić m.in. prawo energetyczne, prawo telekomunikacyjne czy prawo pomocy publicznej. Zatem już sama płaszczyzna publiczna prawa gospodarczego zawiera wiele poddziedzin, stanowiących osobne specjalizacje.

Za pomocą nowoczesnych technologii, bez wychodzenia z domu klienci, mogą uzyskać porady prawne online i profesjonalne dokumenty prawne w zakresie prawa gospodarczego, w tym płaszczyzny publicznej. Prawnik online to porady prawne online i dokumenty prawne dla firm oraz osób fizycznych, Nie musisz zatem umawiać się na spotkanie, ale zostań w domu i usiądź komfortowo przed komputerem (tabletem, smartfonem) i daj nam znać, a prawnik online odpowie na Twoje zapytanie prawne.

Szybki proces

wypełnij formularz aby otrzymać poradę od prawnika
Wypełnij formularz

Opisz problem, zadaj pytanie, załącz dokument i wyślij do nas formularz.

w ciągu 2 godzin otrzymasz wycenę
Do 2h otrzymasz wycenę

Twoje zapytanie zostanie wysłane do naszego zespołu prawnego, który przygotuje wycenę usługi do 2h w każdy dzień roboczy i sobotę.

porada prawnika nawet w 24 godziny
Gotowa porada prawna online lub dokumenty prawne

Otrzymasz gotową poradę lub dokument prawny online nawet w ciągu 24 h godzin od momentu płatności. Wszystko zostanie starannie przygotowane i przesłana do Ciebie w odpowiednim formacie (DOC lub PDF).

Wypełnij formularz

    Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., Os. Błękitne 31 A, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

    WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
    SMART ABONAMENT

    ZAUFALI NAM M.IN

    W Polsce i za granicą