Przedsiębiorca

Zapytaj prawnika

Potrzebujesz pomocy w biznesie?

Zapytaj naszego prawnika.

Pomożemy i przygotujemy odpowiednie dokumenty w każdej sprawie.

Czego potrzebujesz?

Poniżej możesz załączyć plik

Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez administratora danych PRAWOHUB SP. Z O.O., ul. Kasztanowa 51, 58-200 Dzierżoniów, Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu , IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego KRS 0000660445 REGON 366421910 NIP 8822126091, kapitał zakładowy 50.000,00 zł w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza . Przysługuje Państwu prawo dostępu do swoich danych, prawo ich sprostowania, prawo usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych osobowych lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w Politykę Prywatności

Dostępne dokumenty

Przedsiębiorca

Każdy biznes wymaga znajomości prawa, bo każda decyzja może mieć dla Was kolosalne znaczenie. Dlatego jesteśmy po to, aby Twój biznes był bezpieczny. Nie ważne czy jesteś mikro, małym bądź średnim przedsiębiorcą. Nie ważne czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy w formie spółki handlowej. Nowoczesna Platforma Prawna jest dla każdego. Oferujemy Wam doradztwo dla biznesu online. Przygotowaliśmy dla Was specjalny formularz do wypełnienia. Dajcie nam znać, czego dokładnie potrzebujecie. Oprócz tego przygotowaliśmy przykładowe dokumenty prawne tj. umowy gospodarcze, pisma handlowe w spółkach handlowych(m.in. uchwały zarządów, rad nadzorczych), czy pisma procesowe. Wypełniacie formularz, a my doradzimy i przygotujemy wszystko co trzeba. Wyślijcie do bezpłatnej wyceny lub po prostu wybierzcie najlepszą opcję Smart Abonamentu dla Biznesu.  Najpierw zapoznajcie się z niezbędnymi informacjami dotyczącymi statusu mikro, małych i średnich przedsiębiorców.

Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej za mikroprzedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych:
1) zatrudniał średniorocznie mniej niż 10 pracowników oraz
2) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 2 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 2 milionów euro. 

Za małego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych:
1) zatrudniał średniorocznie mniej niż 50 pracowników oraz
2) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 10 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 10 milionów euro. 

Za średniego przedsiębiorcę uważa się przedsiębiorcę, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych:
1) zatrudniał średniorocznie mniej niż 250 pracowników oraz
2) osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nieprzekraczający równowartości w złotych 50 milionów euro, lub sumy aktywów jego bilansu sporządzonego na koniec jednego z tych lat nie przekroczyły równowartości w złotych 43 milionów euro

Czytaj więcej

WŁĄCZ BEZPIECZEŃSTWO NA CO DZIEŃ – WYBIERZ KORZYSTNY ABONAMENT
SMART ABONAMENT